Rok akademicki 2009/10

Lipiec 2010

Niezwykły uczeń - indywidualne potrzeby edukacyjne w nauce języków obcych

 

Instytut Filologii Romańskiej KUL wraz z Zarządem Głównym PTN oraz Zakładem Lingwistyki Stosowanej UMCS organizuje w Lublinie w dniach 6-8 września br. konferencję : Niezwykły uczeń - indywidualne potrzeby edukacyjne w nauce języków obcych.  Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji : 

Niezwykły uczeń - program.pdf

Czerwiec 2010

La complexité en langue et son acquistion

 

Instytut Filologii Romańskiej KUL ma zaszczyt zaprosić na międzynarodowy kongres : La complexité en langue et son acquistion, który odbędzie się w dniach 5-6-7 lipca br. w Paryżu, na Uniwersytecie Paris Descartes. Zapraszamy do zapoznania się z programem kongresu:

La complexité en langue et son acquisition programme.pdf

 

Maj 2010

Encuentros con la cultura española 7


Instytut Filologii Romańskiej KUL, Instytut Hiszpańsko-Polski w Lublinie, Koło Hiszpańsko-Polskie KUL, Katedra Historii i Kultury Krajów Języka Hiszpańskiego, Fundacja Polsko-Iberyjska mają zaszczyt zaprosić na spotkania z kulturą hiszpańską : Encuentros con la cultura española 7. W ramach spotkań, w dniach 24-28 maja br. wykłady wygłoszą prof. José Antonio Molina (Universidad de Murcia, Hiszpania) oraz prof. Enrique Balmaseda Maestu z Universidad de la Rioja (Logroño/Hiszpania).  Zobacz więcej ...  

 

 

Wykład Prof. Pierre'a Zoberman'a

 

w dn. 19 maja br. Instytut Filologii Romańskiej zaprasza na wykład Prof. Pierre'a Zobermana, literaturoznawcy związanego z Uniwersytetem Paris XIII, gdzie kieruje pracami Centre d’Études des Nouveaux Espaces Littéraires.

 

Kwiecień 2010

Seminarium „Techniques de recherche d’emploi”

 

W dniach 15-16 kwietnia br. odbędzie się seminarium poświęcone technikom rekrutacji i poszukiwania zatrudnienia  „Techniques de recherche d’emploi”, które poprowadzi Pan Philippe Riant ze szkoły Etablières w La Roche-sur-Yon (Wandea, Francja).


Szczegółowy program seminarium:
15 kwietnia      
10.00 – 15.40, sala 412
16 kwietnia 2009     
8.00 – 11.30, sala 350

Marzec 2010

Sesja egzaminacyjna CCIP

Istniejące przy KUL Centrum Egzaminacyjne Paryskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (Chambre de Commerce et d'Industrie de Paris) ogłasza zapisy na sesję egzaminacyjną, która odbędzie się 8 maja 2010 r. (sobota) o godz. 9.00 w Instytucie Filologii Romańskiej KUL. Więcej ...

 

 

Seminarium dla studentów opcji Le Francais des affaires


W dniach 18-19 marca 2010 odbędzie się seminarium poświęcone tematyce turystyki i promocji, które poprowadzi Pan François Demurger, dyrektor Ecole Départementale du Patrimoine (Wandea, Francja).

 

Szczegółowy program seminarium:

18 marca godz. 10.00-15.50, sala 412.

19 marca godz. 8.00-11.30, sala 350.

 

Luty 2010

Erasmus 2010/2011

 

Uprzejmie informujemy, iż rozpoczął się nabór na wyjazdy w ramach programu Erasmus w roku akademickim 2010/2011. Ostateczny termin składania podań upływa 10 marca 2010.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Erasmus_studia oraz platformie e-KUL. Zainteresowani wyjazdem studenci IFR proszeni są o kontakt  z instytutowym koordynatorem d/s programu Erasmus, dr hab. Urszulą Paprocką-Piotrowską, prof. KUL.

Styczeń 2010

Wieczór z kolędą hiszpańską i latynoamerykańską


13 stycznia 2010 r. godz. 18.00 w Collegium Norwidianum, w sali CN-208 odbędzie się Wieczór z kolędą hiszpańską i latynoamerykańską.

W programie:
Wykład i projekcja multimedialna pt. Najciekawsze tradycje związane z okresem Bożego Narodzenia w krajach języka hiszpańskiego, mgr Joanna Kudełko (Instytut Filologii Romańskiej KUL)
Promocja płyty cd Kolędy polskie, hiszpańskie i latynoamerykańskie na gitarę, spotkanie z wykonawcą Andrzejem H. Ziółkowskim
Mini recital kolędowy w wykonaniu Diany Świder
Wspólne śpiewanie kolęd hiszpańskich i latynoamerykańskich oraz degustacja turrona

Organizatorzy:
Katedra Historii i Kultury Krajów Języka Hiszpańskiego, Koło Hiszpańsko-Polskie KUL, Lubelskie Towarzystwo Gitarowe, Instytut Hiszpańsko-Polski, Fundacja Polsko-Iberyjska.

 

Grudzień 2009

Stypendia Rządu Francuskiego na rok akademicki 2010/11

 

Ambasada Francji w Polsce oraz CampusFrance serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne na temat STYPENDIÓW RZĄDU FRANCUSKIEGO NA ROK AKADEMICKI 2010/2011. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia 2009 r. w godz. 11.00 – 12.00 w Auli im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, GG, I piętro.

Listopad 2009

„Dni Otwarte”


Wszystkich zainteresowanych studiami w Instytucie Filologii Romańskiej KUL zapraszamy na  „Dni Otwarte”, które odbędą się w KUL w dn. 18 - 19 listopada 2009 r.

Koło Naukowe Romanistów serdecznie zaprasza do kawiarenki w sali 206 GG. W środę, 18 listopada między 9.00 a 15.00 zobaczyć będzie można między innymi projekcję multimedialną  „Z życia studenta romanisty, czyli o Instytucie Filologii Romańskiej”. Ponadto na specjalne zaproszenie studenci Erasmusa KUL, goście zagraniczni z Francji, Włoch i Hiszpanii, opowiedzą nam ciekawostki o swoich krajach. W programie dnia dodatkowo super konkurs z wiedzy o krajach romańskich ze słodkimi nagrodami! Ciekawa inscenizacja i miła atmosfera. Zapraszamy!

Zachęcamy również do zapoznania się z treścią  Informatora rekrutacyjnego KUL  na rok akademicki 2010/2011 oraz z zasadami rekrutacji w IFR.

 

 

XII Spotkania Specjalistów Dawnych Literatur Romańskich

 

Instytut Filologii Romańskiej KUL  we współpracy z Zakładem Lingwistyki Stosowanej UMCS zaprasza na XII Spotkania Specjalistów Dawnych Literatur Romańskich, które odbędą się w dniach 19-21 listopada br. Tematem spotkań będą "Żywioły, temperamenty, charaktery". Obrady będą miały miejsce w sali posiedzeń Rady Wydziału UMCS, plac Marii-Curie Skłodowskiej 4a.

Zapraszamy do zapoznania się z programem : XII_Spotkania_Lublin_program.doc

 

Październik 2009

IV Seminarium Akademickie : Interkulturowość w praktyce

 

Instytut Filologii Romańskiej KUL przy współpracy z IFR UMCS, Oddziałem Lubelskim Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE oraz Zarządem Głównym Prof-Europe zorganizował IV Seminarium Akademickim dla nauczycieli języka francuskiego oraz studentów opcji dydaktycznej - przyszłych nauczycieli FLE. Seminarium odbyło się w piątek 9 października br. w sali 1031 Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tematem przewodnim spotkania była Interkulturowość w praktyce. Zapraszamy do zapoznania się z programem (IV_Seminarium Akademickie.doc ) i obejrzenia zdjęć w Galerii Instytutu.

 

Sesja egzaminacyjna CCIP

Istniejące przy KUL Centrum Egzaminacyjne Paryskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (Chambre de Commerce et d'Industrie de Paris) ogłasza zapisy na sesję egzaminacyjną, która odbędzie się 12 grudnia 2009 r. (sobota) w Instytucie Filologii Romańskiej KUL. Więcej ...

 


Rozpoczęcie roku akademickiego 2009/10


1 października br. Mszą św. w Kościele Akademickim o godz. 9.00 rozpocznie się rok akademicki 2009/2010 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Spotkanie studentów I lat studiów na Wydziale Nauk Humanistych z Władzami Wydziału odbędzie się ok. godz. 10.00 w Auli im. Stefana  Kardynała Wyszyńskiego (Gmach Główny, sala 150).

O godz. 11.00 odbędą się spotkania z Dyrektorami Instytutów ; studentów Instytutu Filologii Romańskiej zapraszamy do sali 412 (Gmach Główny).

Autor: Edyta Kociubińska
Ostatnia aktualizacja: 17.07.2011, godz. 13:55 - Edyta Kociubińska