>> 2012-06-12 - Odznaczenie dla ks. prof. Stanisława Kowalczyka

 

W najbliższy piątek, 15 czerwca, podczas obchodów Święta Patronalnego KUL ks. prof. dr hab. Stanisław Kowalczyk, wieloletni pracownik Instytutu Socjologii, otrzyma "Medal za zasługi dla KUL", prestiżowe wyróżnienie przyznawane pracownikom uczelni. Przy tej okazji, zostanie wręczony także specjalny numer "Roczników Nauk Społecznych" [t. 40(4), nr 1/2012], wydany z okazji jubileuszu 80-lecia urodzin ks. prof. S. Kowalczyka. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.15 w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego (Gmach Główny KUL). 

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI

  

 

>> 2012-05-19 - Konferencja w Nałęczowie

 

W dniach 21-23 maja br. w Nałęczowie odbędzie się XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Kryzys finansowy - przebieg i skutki społeczno-gospodarcze w Europie Środkowej i Wschodniej. Organizatorami sympozjum są: Katedra Mikrostruktur Społecznych i Współczesnych Teorii Socjologicznych KUL, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH oraz Instytut Socjologii PSW w Białej Podlaskiej. Program i szczegółowe informacje do ściągnięcia w pliku (pdf) lub na stronie internetowej. Zapraszamy!

 

 

>> 2012-05-10

 

Dr Monica Martinelli (Catholic University of Milan, Włochy) w dniach 15 i 17 maja 2012 r. wygłosi gościnnie wykłady nt. G. Simmla i miejskiej transformacji we Włoszech. Wykłady będą wygłoszone w języku angielskim. W ramach wizyty dr Martinelli odbędzie się też spotkanie dotyczące programu ERASMUS. Zaprasza Instytut Socjologii KUL.

więcej szczegółów...

 

 

>> 2012-05-10 - Religia w przestrzeni publicznej

 

Instytut Socjologii KUL, Fundacja Konrada Adenauera i Stowarzyszenie Civitas Christiana zapraszają na konferencję  Religia w przestrzeni publicznej, która odbędzie się 16 maja 2012 r. w sali GG-208 w Gmachu Głównym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Swój udział zapowiedzieli m.in. abp prof. dr hab. Stanisław Budzik, metropolita lubelski; minister Włodzimierz Karpiński, sekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji; Dr Monica Martinelli z Uniwersytetu Katolickiego w Mediolanie. W programie także wystąpienia pracowników Instytutu Socjologii KUL. Początek konferencji o godz. 10.00. Cały program dostępny w formie plakatu (w pliku pdf).

 

 

>> 2012-04-10 - Lubelskie Spotkania Antropologiczne

 

Zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję Naukową Kultura wartości. Kultura użycia. Ku prywatyzacji religii? Lubelskie Spotkania Antropologiczne, która odbędzie się 11 kwietnia 2012 r. w Collegium Jana Pawła II w sali C-1031. Początek sympozjum o godz. 10.00. Zapraszają organizatorzy: Katedra Antropologii Społecznej KUL i Instytut Socjologii PSW im. Papieża JPII. Program konferencji do pobrania TUTAJ (plik pdf).

 

 

>> 2012-03-09 - Informacja o zatwierdzaniu tematu pracy dyplomowej

 

Drodzy Studenci! Informujemy, że podania o zatwierdzenie tematu pracy oraz zmianę tematu pracy należy wypełniać i drukować z konta e-kul (zakładka wnioski).

 

 

 

>> 2012-02-06 - Dobrze Zasłużony dla Lubelszczyzny

 

Mgr Cezary Hunkiewicz, doktorant w Instytucie Socjologii KUL, został odznaczony tytułem Bene Meritus Terrae Lublinensi 2011 (Dobrze Zasłużony dla Lubelszczyzny). Jury, w którym zasiadają przedstawiciele lubelskich mediów, wybrało w tym roku dwanaście osób, które sprawiają że "świat wokół nich jest piękniejszy". Nasz doktorant otrzymał to zaszczytne wyróżnienie "za dar przekonania, że w przestrzeni miejskiej mogą powstawać graffiti o wartości artystycznej". Mgr Hunkiewicz od ponad 10 lat intensywnie zajmuje się sztuką niezależną. Jest wiceprezesem zarządu Europejskiej Fundacji Kultury Miejskiej, popularyzującej i wspierającej kulturę i sztukę, głównie wśród młodzieży. 

 

 

>> 2012-01-24 - "Roczniki Nauk Społecznych" kwartalnikiem

 

RNS 2011Redakcja "Roczników Nauk Społecznych" informuje, że czasopismo zmieniło częstotliwość ukazywania się - od 2012 roku pismo będzie kwartalnikiem. Oznacza to, że na jeden tom (rocznik) będą się składać cztery odrębne numery. Nazwa czasopisma pozostaje bez zmian.

 

Gorąco zachęcamy do czytania 39 tomu (2011) "Roczników Nauk Społecznych" (SPIS TREŚCI). Wkrótce czasopismo dostępne będzie także w wersji on-line. 

 

 

 

 

>> 2012-01-17 - Certyfikat Akredytacji SPSS Polska

 

Doktorantka w Instytucie Socjologii KUL, mgr Justyna Jurek otrzymała Certyfikat Akredytacji SPSS Polska dla kursu "Zastosowanie pakietu IBM SPSS w analizie danych empirycznych", prowadzonego w roku akademickim 2011/2012 w Instytucie Socjologii KUL. Certyfikat ten uprawnia do przyznania studentom, którzy ukończą zajęcia tego kursu, certyfikatu "SPSS Technology Junior Expert".

 

 

>> 2012-01-17 - Msza św. w intencji ś.p. Elżbiety Zemło

 

 

 

>> 2011-12-16 - XXIX Dni Praw Człowieka

 

Katedra Socjologii Prawa i Praw Człowieka zaprasza na XXIX Dni Praw Człowieka, które w tym roku odbędą się pod hasłem: 50 lat Europejskiej Karty Społecznej. Konferencja odbędzie się we wtorek, 20 grudnia 2011 r., w sali 1031 (X p.) w Collegium Jana Pawła II. Wśród prelegentów m.in. prof. dr hab. Anna Przyborowska-Klimczak (UMCS), prof. dr hab. Krzysztof Drzewicki (UG; MSZ) i ks. dr hab. Stanisław Fel (prof. KUL). Pełny program sympozjum dostępny na stronie internetowej lub do pobrania w formie plakatu (pdf) oraz ulotki (pdf). Zapraszamy!

 

 

>> 2011-12-14 - Opłatek Instytutu Socjologii

 

oplatek.jpgWszystkich pracowników, studentów i przyjaciół Instytutu Socjologii KUL zapraszamy w najbliższy poniedziałek, 19 grudnia 2011 r., na spotkanie opłatkowe instytutu, które rozpocznie się o godz. 18.00 w sali GG-205. Zapraszamy do wpólnego spędzenia tej wyjątkowej chwili. Spotkanie organizuje Koło Studentów Socjologii KUL.

 

>> 2011-11-26 - Studia nad wiedzą

 
Man-Leonardo-da-Vinci.jpgJuż po raz czwarty - w gościnnych murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II - zapraszamy na cykliczne studium nad wiedzą. W dniach 1-2 grudnia 2011 r. odbędzie się konferencja pt. Tworzenie iluzji społecznych - wiedza w sferze publicznej. Zachęcamy do zobaczenia programu sympozjum lub ściągnięcia go w pliku (format pdf). Organizatorami są Katedra Socjologii Wiedzy i Edukacji, Katedra Filozofii Społecznej oraz Katedra Socjologii Makrostruktur i Ruchów Społecznych. Patronat medialny nad konferencją objęli: Radio Centrum i Nowy Tydzień w Lublinie.

 

>> Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konferencji, a także materiału Akademickiej Kroniki Filmowej. O iluzjach w życiu społecznym dla lubelskiej telewizji internetowej opowiadał zaś jeden z gości konferencji, prof. Lech W. Zacher - materiał wideo na stronie itvl.pl.

 

 

>> 2011-11-24


Wreczenie_certyfikatow_UKA_115-1.JPGZapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z uroczystości wręczenia certyfikatów Uniwer-syteckiej Komisji Akredytacyjnej (UKA), która miała miejsce 20 października 2011 roku na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Certyfikat przyznający akredytację naszemu kierunkowi do 2016 r. odebrał dyrektor instytutu ks. dr hab. Stanisław Fel (prof. KUL).

 

 

 

>> 2011-11-22 - Socjolog na rynku pracy


logo_kss_small_120.png
Już w najbliższy poniedziałek, 28 listopada, w Collegium Jana Pawła II w sali C-1031 IX konferencja z cyklu Socjolog na rynku pracy, czyli frapująca przyszłość. Wśród prelegentów mających pokazać ciekawe oblicze studiów socjologicznych i ich specjalizacji, poza pracownikami Instytutu Socjologii KUL, przedstawiciele bratnich instytutów z UW, UMCS czy SWPS. W planie konferencji przewidziano też spotkania z trenerami i ekspertami na temat prezentacji w mediach i odpowiedniego przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej. Zaprasza Koło Studentów Socjologii KUL.

 

 

 

>> 2011-11-16 - Konferencja doktorantów


W ramach I Ogólnopolskiej Konferencji Doktorantów, która odbędzie się w dniach 18-20 listopada 2011 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II obradować będzie sekcja tematyczna pod patronatem Wydziału Nauk Społecznych pt. Człowiek wobec wyzwań współczesnego społeczeństwa, w której uczestniczyć będą doktoranci Instytutu Socjologii KUL. Program całej konferencji dostępny jest na stronie internetowej KUL, a szczegóły dotyczące "sekcji społecznej" do ściągnięcia w pliku (pdf)

 

 

>> 2011-11-10 - Prof. Sławomir Partycki odznaczony

 

partycki2.jpg

 

W piątek, 4 listopada 2011 roku prof. dr hab. Sławomir Partycki został odznaczony tytułem Doktora Honoris Causa  Uniwersytetu w Daugavpils, należącego do czołówki łotewskich uczelni.

 

 

 

 

 

 

>> 2011-11-05 - Roczniki Nauk Społecznych

 

RNS-winieta2-jakosc.pngZbliża się rok 2012, a co za tym idzie - jubileuszowy, 40 numer Roczników Nauk Społecznych! Czasopismo czekają wkrótce zmiany, w dużej mierze podyktowane nowymi kryteriami oceny, przygotowanymi przez MNiSW. Wierzymy jednak, że nadal nie zmieni się wysoki poziom czasopisma i jakość publikowanych artykułów. Dlatego gorąco zapraszamy do nadsyłania tekstów i współtworzenia Roczników. Więcej szczegółowych informacji, odnośnie wymagań i procedury recenzowania, na stronie internetowej Roczników Nauk Społecznych. Zapraszamy do współpracy!

 

 

>> 2011-11-04 - Zaproszenie: Tożsamość w wielokulturowym kontekście

 

Katedra Socjologii Kultury i Kultury Medialnej KUL zaprasza w dniach 7-8 listopada 2011 r. na Międzynarodową Konferencję pt. Tożsamość w wielokulturowym kontekście. Tożsamość osób, zbiorowości i instytucji.

(więcej...) 

 

Autor: Tomasz Peciakowski
Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012, godz. 22:22 - Tomasz Peciakowski