Jak skutecznie przygotować się do poszukiwania i odbycia praktyki?

1_3

Chcesz odbyć praktyki, ale zupełnie nie wiesz jak się za to zabrać? Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych? Zrób porządki w swoim CV i znajdź miejsce do obywania praktyk z Biurem Karier KUL.

Czytaj dalej...

Konkurs Jubileuszowy na najlepszą pracę magisterską lub licencjacką na temat rozwoju rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego.

4_4

Do Konkursu mogą być zgłaszane prace absolwentów, których obrona odbyła się w 2018 lub w 2019 roku. Problematyka musi być związana z szeroko rozumianym rozwojem agrobiznesu, tj. postępem, innowacyjnością i rozwojem gospodarstw rolnych, terenów wiejskich oraz innych działań przynoszących wartość dodaną dla społeczeństwa wiejskiego, środowiska naturalnego, gospodarstw rolnych, przemysłu rolno-spożywczego itp.

Czytaj dalej...

Wydawca miesięcznika Architektura&Biznes zaprasza do udziału wStudenckim  konkursie na reportaż prasowy o architekturze!

4_4

Zapraszamy studentów wydziałów architektury, sztuki projektowania, historii sztuki, dziennikarstwa oraz innych kierunków do udziału w konkursie na autorski reportaż o architekturze!

Czytaj dalej...

Znajdź stypendium dopasowane do Ciebie

1_3

Czy wiesz, że w Polsce istnieje ponad 370 instytucji realizujących społeczne programy stypendialne?* Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? A może masz artystyczną duszę? Sprawdź,jakie masz możliwości finansowania dalszego rozwoju! 

 

 

Czytaj dalej...

Efektywne zarządzanie karierą studentów, czyli system SiiCareer dla KUL

3_3

Zaledwie trzy miesiące trwało pełne wdrożenie systemu SiiCareer na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest to nowatorskie rozwiązanie, przygotowane przez Sii w oparciu o Microsoft Dynamics 365 (CRM), pozwalające na optymalizację pracy Biura Karier lubelskiej Uczelni i procesów rekrutacyjnych przez nią realizowanych. SiiCareer powstało również z myślą o studentach oraz absolwentach stawiających pierwsze kroki na wymagającym rynku pracy, uwzględniając ich potrzeby i wyzwania, które przed nimi stoją. Obecnie z systemu korzysta około 800 osób, a szacuje się, że liczba ta wzrośnie nawet do 1 500 w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Czytaj dalej...

Jak budować markę osobistą?

3_3

Ustalenie mocnych i słabych stron to fundament, od którego należy rozpocząć budowanie własnej marki. Personal branding wiąże się ze strategią, którą warto realizować cegiełka po cegiełce.

Czytaj dalej...

Jak przygotować się do targów pracy?

3_3 Poszukując pracy, nie warto liczyć wyłącznie na uśmiech losu. To, czy osiągniesz sukces, zależy w znacznej mierze od Twojego podejścia i przygotowania. Jeśli chcesz, by uczestnictwo w tragach pracy przyniosło Ci korzyści zapraszamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w poniższym artykule.
Czytaj dalej...

Karierę da się zbudować. Zrób to w Portalu Kariery!

Biuro Karier KUL już 20 lutego uruchamia nowoczesną platformę kontaktu i współpracy pomiędzy studentami oraz absolwentami a pracodawcami. Portal Kariery to narzędzie, które pomoże gromadzić i udostępniać pracodawcom wszystkie niezbędne dokumenty w jednej, darmowej i zawsze dostępnej przestrzeni wirtualnej.
Czytaj dalej...

Nowy poradnik praca.pl już dostępny

news Poradnik Praca.pl 2019 to pomocne narzędzie zarówno dla osób u progu kariery, jak i tych, którzy chcą obrać nowy kierunek. Przyszłość jest w Twoich rękach. Zapraszamy do Biura Karier KUL po swój egzemparz.
Czytaj dalej...

Jak skutecznie rozwijać umiejętności miękkie?

artykul Dla pracodawców ważne są przede wszystkim umiejętności twarde, m.in. znajomość języka obcego czy obsługa konkretnego programu komputerowego. Szczególne znaczenie mają te kompetencje, które są charakterystyczne dla danej branży. Podczas rekrutacji sprawdzane są też umiejętności miękkie, np. komunikatywność i odporność na stres.
Czytaj dalej...