Szkoła dla rodziców-obcokrajowców

Szkoła dla rodzicówSerdecznie zapraszamy do szkoły dla rodziców pn. GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW CUDZOZIEMCÓW. Jest to działanie w ramach projektu Lubelska Koalicja na rzecz Integracji mające na celu pomoc rodzicom cudzoziemcom we wprowadzeniu ich dzieci w życie w obcym kraju oraz zredukowanie stresu z tym związanego. Czekamy na wszystkich rodziców z dziećmi. Cykl zajęć szkoły dla rodziców odbędzie się w siedzibie Świetlicy integracyjnej dla dzieci migrantów, ul. Narutowicz 6, Lublin. Zapisy w biurze projektu!

2019-05-08

Kawiarenka Językowa

kawiarenka językowaSzanowni Państwo!

 

Serdecznie zapraszamy na serię spotkań w ramach Kawiarenki Językowej - tandemu językowego w ramach projektu Lublin Coalition for Integration we współpracy z Duszpasterstwem Akademickim KUL.

 

2019-05-06 Czytaj dalej...

Szkolenia specjalistyczne przygotowujące do pełnienia funkcji „Asystenta migranta” – edycja II

Szkolenie Asystent migrantaZapraszamy do zapisywania się na II edycję szkolenia specjalistycznego przygotowującego do pełnienia funkcji “Asystenta migranta”. Rozpoczyna się ono już 10.05.2019 r. !

 

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy, kompetencji oraz praktycznych umiejętności w zakresie wspierania migrantów w pierwszym okresie pobytu w kraju. Program jest oparty o zasady pracy asystenta rodziny. Szkolenia są adresowane do pracowników socjalnych, psychologów, nauczycieli, pedagogów, kuratorów, asystentów rodziny, działaczy organizacji wspierających migrantów w środowisku lubelskim. Szkolenie jest bezpłatne, zapewniamy również wyżywienie.

 

Serdecznie zapraszamy! : )

 

Program

2019-05-06

Dyskusyjny Klub Filmowy

Dyskusyjny Klub FilmowySzanowni Państwo,

 

zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia: „Filmy, aplikacje i programy komputerowe jako narzędzia edukacji językowej”. Zajęcia skierowane są do osób chcących uczyć się j. polskiego. W ramach zajęć funkcjonuje Dyskusyjny Klub Filmowy. Spotykamy się co dwa tygodnie w poniedziałki o godz. 18.00 w CTW 56.

 

Najbliższe spotkania: 25.03, 08.04, 29.04, 13.05, 27.05, 10.06.

 

Serdecznie zapraszamy!

2019-03-22

Świetlica integracyjno-opiekuńcza

SwietlicaSzanowni Państwo,

 

Świetlica integracyjno-opiekuńcza zaprasza dzieci migrantów na zajęcia.

 

Świetlica Integracyjna
ul. Narutowicza 6, 20-004 Lublin

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek: 15.00-18.00

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu!

2019-03-22

Spotkanie poświęcone dialogowi międzyreligijnemu

Drodzy Przyjaciele!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone dialogowi międzyreligijnemu, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 lutego w Common Room/Herbaciarnia ul. Radziszewskiego 7, godzina 17.00.

 

Szczegółowe informacje na plakacie.

 

 

 

2019-02-21

Szkolenia z kompetencji miękkich potrzebnych na rynku pracy

szkolenia z kompetencji miękkichJuż niebawem ruszają szkolenia z kompetencji miękkich potrzebnych na rynku pracy. Z nami nauczysz się jak przygotować CV i list motywacyjny. W ramach szkolenia także:

  • trening z autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej;
  • indywidualne spotkania z uczestnikami w zakresie oceny kompetencji;
  • pomocy w ocenie własnych predyspozycji;
  • wsparcie w wyborze drogi zawodowej zgodnej z predyspozycjami

 

Zapraszamy do zapisów!

2019-01-11

Szkolenia specjalistyczne przygotowujące do pełnienia funkcji „Asystenta migranta”

szkolenie asystent migrantaZapraszamy do zapisywania się na szkolenia specjalistyczne przygotowujące do pełnienia funkcji “Asystenta migranta”, które rozpoczynają się już 25.01.2019 r. Celem szkolenia jest nabycie wiedzy, kompetencji oraz praktycznych umiejętności w zakresie wspierania migrantów w pierwszym okresie pobytu w kraju. Program jest oparty o zasady pracy asystenta rodziny. Szkolenia są adresowane do pracowników socjalnych, psychologów, nauczycieli, pedagogów, kuratorów, asystentów rodziny, działaczy organizacji wspierających migrantów w środowisku lubelskim. Szkolenie jest bezpłatne oraz zapewniamy wyżywienie.

 

Program

2019-01-11

Warsztaty z „kompetencji międzykulturowych”

warsztaty kompetencji międzykulturowychZapraszamy do zapisywania się na warsztaty z “kompetencji międzykulturowych”, które rozpoczynają się już 01.02.2019 r. Warsztaty będą prowadzone przez ekspertów – praktyków dla przedstawicieli instytucji publicznych zajmujących się cudzoziemcami. Celem warsztatów jest wsparcie w/w osób w zakresie kompetencji międzykulturowych. Warsztaty będą miały formę certyfikowanych szkoleń podnoszących kompetencje praktyczne uczestników w radzeniu sobie z sytuacją wielokulturowości w środowisku wychowawczym oraz dostarczą aktualnej wiedzy na temat najnowszych przepisów prawnych obowiązujących w krajach UE dotyczących edukacji i integracji międzykulturowej dzieci i młodzieży migrantów. Szkolenie jest bezpłatne, zapewniamy wyżywienie.

 

Program

2019-01-11

Spotkanie opłatkowe

W niedzielę 16-ego grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe w Common Room. Bardzo się cieszymy, że społeczność Common Room rośnie w siłę. Spotkali się studenci polscy i zagraniczni KUL, UMCS oraz UM.  Na spotkaniu byli również przedstawiciele Grupy Medialnej, więc wkrótce możemy się spodziewać pierwszego odcinka Vloga Integracyjnego! Szczególne podziękowania przekazujemy Ojcu Adamowi i grupie wolontariuszy oraz wszystkim „krewnym i znajomym” Common Roomu. Dziękujemy, że jesteście z nami!

2018-12-17

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019, godz. 16:16