Projekt przedłużony do końca listopada

Szanowni Państwo!

 

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną informujemy, że projekt Lubelska Koalicja na rzecz Integracji został wydłużony do końca listopada 2020 r. W związku z tym planujemy uruchomić dodatkowe grupy z j. polskiego, przeprowadzić mapowanie Lublina czy też szkolenie z kompetencji międzykulturowych. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji pod adresem e-mail: lki@kul.pl lub też telefonicznie: 81 445 41 66

Pozdrawiamy serdecznie! :)

2020-08-05

Odwołanie zajęć

Drodzy przyjaciele!

Informujemy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną 11 marca 2020r. Zarządzeniem Rektora KUL ze skutkiem natychmiastowym odwołuje się wszystkie zajęcia prowadzone w ramach projektu Lubelska Koalicja na rzecz Integracji. O terminie wznowienia zajęć będziemy informować na bieżąco.

 

 

Zespół Lubelskiej Koalicji na rzecz Integracji

2020-03-12

Szkolenia integracyjno-kulturowe

Zajęcia integracyjno-kulturowePrzypominamy o możliwości zapisywania się na zajęcia integracyjno-kulturowe, które zapoznają z polską kulturą, historią i tradycjami. Proponowana tematyka zajęć obejmuje min. takie tematy jak: „Polskie know how”, „Historia Polski w pigułce”, „Niepodległość – dlaczego tak cenna?”„Mozaika narodów i religii, czyli Polska wielu kultur”, „Lublin wielu kultur”, „Polska droga do demokracji”, „Polskie święta i tradycje”.

 

Zapraszamy!

2020-03-12

Świetlica integracyjna dla dzieci

Szanowni Państwo!

Przypominamy o działalności świetlicy integracyjnej dla dzieci migrantów.

Godziny otwarcia:  poniedziałek – piątek, godz. 15.00 – 18.00

Adres: ul. Narutowicza 6, 20-004 Lublin

Kontakt: e-mail: lki@kul.lublin.pl, tel.: 81 445 41 66

Serdecznie zapraszamy!

 

2020-01-13

Orientation Week

W październiku odbyła się II edycja Orientation Week – całotygodniowego cyklu spotkań dla studentów z zagranicy. W ramach spotkań przeprowadzone zostały następujące zajęcia:

 

1.10.2019 r. - Polska w pigułce – wprowadzenie w społeczeństwo i życie kulturalne.

 

2.10.2019 r. - Spacer po Lublinie – prezentacja dostępności usług kulturalnych, świadczeń zdrowotnych, wizyta w Urzędzie Wojewódzkim, zapoznanie z komunikacją miejską, wizyta w NGO zajmującymi się prawami migrantów.

 

3.10.2019 r. - Studia na KUL – wycieczka po uniwersytecie, wydziałach, spotkanie z władzami KUL, działem obsługi studentów – cudzoziemców, szkołą języka polskiego, zapoznanie z prawami i obowiązkami studentów.

 

4.10.2019 r. - Prawa i obowiązki cudzoziemców – spotkanie z prawnikami zajmującymi się obsługą cudzoziemców – omówienie kwestii dotyczących pobytu, praw i obowiązków studentów.

 

5.10.2019 r. - Warsztaty integracyjne z udziałem studentów polskich prowadzone przez specjalistę z zakresu komunikacji międzykulturowej.

 

Dziękujemy, że byliście z nami!

2020-01-13

Ochrona praw migrantów - dwie edycje szkoły letniej

W dniach 1-10 lipca 2019 r. w ramach projektu Lubelska koalicja na rzecz integracji odbyła się pierwsza edycja Szkoły letniej „Ochrona praw migrantów”, poświęcona problemom migracji osób niebędących obywatelami Unii Europejskiej. Mieliśmy przyjemność gościć uczestników, którzy przyjechali do nas z Charkowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Karazina, żeby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie prawa, historii, socjologii, i zdobyć podstawową znajomość języka polskiego podczas intensywnego kursu, jaki towarzyszył wykładom i warsztatom. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i prelegentom za wspaniały czas!

Kolejna edycja Szkoły letniej odbyła się w dniach 1-9 sierpnia. Tym razem gościliśmy uczestników z różnych miast Ukrainy, którzy wzięli udział w wykładach i warsztatach, poświęconych zjawisku migracji oraz intensywnym kursie języka polskiego. Cieszymy się, że mieliśmy okazję się poznać i czegoś się od siebie nauczyć!

2019-08-23 Czytaj dalej...

Nowy wzór deklaracji

Drodzy Państwo!

 

Od 1 lipca obowiązuje nowy wzór deklaracji dla osób niepełnoletnich. Deklaracja  dostępna do pobrania poniżej.

 

pobierz

 

 

2019-08-06

Szkoła dla rodziców-obcokrajowców

Szkoła dla rodzicówSerdecznie zapraszamy do szkoły dla rodziców pn. GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW CUDZOZIEMCÓW. Jest to działanie w ramach projektu Lubelska Koalicja na rzecz Integracji mające na celu pomoc rodzicom cudzoziemcom we wprowadzeniu ich dzieci w życie w obcym kraju oraz zredukowanie stresu z tym związanego. Czekamy na wszystkich rodziców z dziećmi. Cykl zajęć szkoły dla rodziców odbędzie się w siedzibie Świetlicy integracyjnej dla dzieci migrantów, ul. Narutowicz 6, Lublin. Zapisy w biurze projektu!

2019-05-08

Kawiarenka Językowa

kawiarenka językowaSzanowni Państwo!

 

Serdecznie zapraszamy na serię spotkań w ramach Kawiarenki Językowej - tandemu językowego w ramach projektu Lublin Coalition for Integration we współpracy z Duszpasterstwem Akademickim KUL.

 

2019-05-06 Czytaj dalej...

Szkolenia specjalistyczne przygotowujące do pełnienia funkcji „Asystenta migranta” – edycja II

Szkolenie Asystent migrantaZapraszamy do zapisywania się na II edycję szkolenia specjalistycznego przygotowującego do pełnienia funkcji “Asystenta migranta”. Rozpoczyna się ono już 10.05.2019 r. !

 

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy, kompetencji oraz praktycznych umiejętności w zakresie wspierania migrantów w pierwszym okresie pobytu w kraju. Program jest oparty o zasady pracy asystenta rodziny. Szkolenia są adresowane do pracowników socjalnych, psychologów, nauczycieli, pedagogów, kuratorów, asystentów rodziny, działaczy organizacji wspierających migrantów w środowisku lubelskim. Szkolenie jest bezpłatne, zapewniamy również wyżywienie.

 

Serdecznie zapraszamy! : )

 

Program

2019-05-06

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020, godz. 21:01