Ochrona praw migrantów - dwie edycje szkoły letniej

W dniach 1-10 lipca 2019 r. w ramach projektu Lubelska koalicja na rzecz integracji odbyła się pierwsza edycja Szkoły letniej „Ochrona praw migrantów”, poświęcona problemom migracji osób niebędących obywatelami Unii Europejskiej. Mieliśmy przyjemność gościć uczestników, którzy przyjechali do nas z Charkowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Karazina, żeby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie prawa, historii, socjologii, i zdobyć podstawową znajomość języka polskiego podczas intensywnego kursu, jaki towarzyszył wykładom i warsztatom. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i prelegentom za wspaniały czas!

Kolejna edycja Szkoły letniej odbyła się w dniach 1-9 sierpnia. Tym razem gościliśmy uczestników z różnych miast Ukrainy, którzy wzięli udział w wykładach i warsztatach, poświęconych zjawisku migracji oraz intensywnym kursie języka polskiego. Cieszymy się, że mieliśmy okazję się poznać i czegoś się od siebie nauczyć!

2019-08-23 Czytaj dalej...

Nowy wzór deklaracji

Drodzy Państwo!

 

Od 1 lipca obowiązuje nowy wzór deklaracji dla osób niepełnoletnich. Deklaracja  dostępna do pobrania poniżej.

 

pobierz

 

 

2019-08-06

Szkoła dla rodziców-obcokrajowców

Szkoła dla rodzicówSerdecznie zapraszamy do szkoły dla rodziców pn. GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW CUDZOZIEMCÓW. Jest to działanie w ramach projektu Lubelska Koalicja na rzecz Integracji mające na celu pomoc rodzicom cudzoziemcom we wprowadzeniu ich dzieci w życie w obcym kraju oraz zredukowanie stresu z tym związanego. Czekamy na wszystkich rodziców z dziećmi. Cykl zajęć szkoły dla rodziców odbędzie się w siedzibie Świetlicy integracyjnej dla dzieci migrantów, ul. Narutowicz 6, Lublin. Zapisy w biurze projektu!

2019-05-08

Kawiarenka Językowa

kawiarenka językowaSzanowni Państwo!

 

Serdecznie zapraszamy na serię spotkań w ramach Kawiarenki Językowej - tandemu językowego w ramach projektu Lublin Coalition for Integration we współpracy z Duszpasterstwem Akademickim KUL.

 

2019-05-06 Czytaj dalej...

Szkolenia specjalistyczne przygotowujące do pełnienia funkcji „Asystenta migranta” – edycja II

Szkolenie Asystent migrantaZapraszamy do zapisywania się na II edycję szkolenia specjalistycznego przygotowującego do pełnienia funkcji “Asystenta migranta”. Rozpoczyna się ono już 10.05.2019 r. !

 

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy, kompetencji oraz praktycznych umiejętności w zakresie wspierania migrantów w pierwszym okresie pobytu w kraju. Program jest oparty o zasady pracy asystenta rodziny. Szkolenia są adresowane do pracowników socjalnych, psychologów, nauczycieli, pedagogów, kuratorów, asystentów rodziny, działaczy organizacji wspierających migrantów w środowisku lubelskim. Szkolenie jest bezpłatne, zapewniamy również wyżywienie.

 

Serdecznie zapraszamy! : )

 

Program

2019-05-06

Dyskusyjny Klub Filmowy

Dyskusyjny Klub FilmowySzanowni Państwo,

 

zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia: „Filmy, aplikacje i programy komputerowe jako narzędzia edukacji językowej”. Zajęcia skierowane są do osób chcących uczyć się j. polskiego. W ramach zajęć funkcjonuje Dyskusyjny Klub Filmowy. Spotykamy się co dwa tygodnie w poniedziałki o godz. 18.00 w CTW 56.

 

Najbliższe spotkania: 25.03, 08.04, 29.04, 13.05, 27.05, 10.06.

 

Serdecznie zapraszamy!

2019-03-22

Świetlica integracyjno-opiekuńcza

SwietlicaSzanowni Państwo,

 

Świetlica integracyjno-opiekuńcza zaprasza dzieci migrantów na zajęcia.

 

Świetlica Integracyjna
ul. Narutowicza 6, 20-004 Lublin

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek: 15.00-18.00

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu!

2019-03-22

Spotkanie poświęcone dialogowi międzyreligijnemu

Drodzy Przyjaciele!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone dialogowi międzyreligijnemu, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 lutego w Common Room/Herbaciarnia ul. Radziszewskiego 7, godzina 17.00.

 

Szczegółowe informacje na plakacie.

 

 

 

2019-02-21

Szkolenia z kompetencji miękkich potrzebnych na rynku pracy

szkolenia z kompetencji miękkichJuż niebawem ruszają szkolenia z kompetencji miękkich potrzebnych na rynku pracy. Z nami nauczysz się jak przygotować CV i list motywacyjny. W ramach szkolenia także:

  • trening z autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej;
  • indywidualne spotkania z uczestnikami w zakresie oceny kompetencji;
  • pomocy w ocenie własnych predyspozycji;
  • wsparcie w wyborze drogi zawodowej zgodnej z predyspozycjami

 

Zapraszamy do zapisów!

2019-01-11

Szkolenia specjalistyczne przygotowujące do pełnienia funkcji „Asystenta migranta”

szkolenie asystent migrantaZapraszamy do zapisywania się na szkolenia specjalistyczne przygotowujące do pełnienia funkcji “Asystenta migranta”, które rozpoczynają się już 25.01.2019 r. Celem szkolenia jest nabycie wiedzy, kompetencji oraz praktycznych umiejętności w zakresie wspierania migrantów w pierwszym okresie pobytu w kraju. Program jest oparty o zasady pracy asystenta rodziny. Szkolenia są adresowane do pracowników socjalnych, psychologów, nauczycieli, pedagogów, kuratorów, asystentów rodziny, działaczy organizacji wspierających migrantów w środowisku lubelskim. Szkolenie jest bezpłatne oraz zapewniamy wyżywienie.

 

Program

2019-01-11

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019, godz. 14:58