26.10.2012 - 27.10.2012

Siła miłości

Uniwersytet Otwarty KUL zaprasza na spotkanie z Siostrą Małgorzatą Chmielewską przełożoną Wspólnoty Chleb Życia. Spotkanie pt. Siła miłości odbędzie się w najbliższą sobotę 27 października 2012 r. o godz. 9.00 w Gmachu Głównym, w s. 208; wstęp wolny.

25.10.2012 - 15.11.2012

Krym - półwysep na styku kultur

Koło Naukowe Studentów Filologii Słowiańskiej KUL zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii "Krym - półwysep na styku kultur", będącej relacją z objazdu naukowego studentów IFS na Półwysep Krymski w maju 2012 r. Wystawę można oglądać w atrium Collegium Norwidianum do 15 listopada br.

Katedra Pedagogiki Specjalnej KUL zaprasza w dniach 25-27 października 2012 r. na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. Odpowiedzialność za edukację osób z uszkodzeniami słuchu.
Szczegóły na stronie: www.fonogesty.org.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl