W dniach 11-13 kwietnia 2014 r. w Lublinie będą miały miejsce diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży, pod hasłem Zależni od Boga, czyli wolni.

Instytut Architektury Krajobrazu KUL współorganizuje w dniach 11-12 kwietnia 2014 r. III Krajową Konferencję Drzew Papieskich pt. Papieskie drzewa zimozielone św. Jana Pawła II.

Głowną ideą projektu jest zawiezienie do Watykanu na kanonizację Jana Pawła II nasion 12 gatunków drzew zimozielonych, z których po ich pobłogosławieniu przez papieża Franciszka wyhodowane sadzonki będą przekazywane sanktuariom, klasztorom, parafiom, szkołom.

10.04.2014 - 13.04.2014

Warsztaty Sinologiczne

W dniach 11-13 kwietnia 2014 r. odbędą się na KUL Warsztaty Sinologiczne organizowane przez Katedrę Sinologii KUL, Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL oraz Sinologiczne Koło Naukowe Uniwersytetu Warszawskiego. W ciągu tych trzech dni odbędzie się wiele zajęć, które przybliżą kulturę Chin.

09.04.2014 - 12.04.2014

Konteksty Psychosomatyki

Katedra Psychoterapii i Psychologii Zdrowia KUL, Sekcja Medycyny Psychosomatycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Komitet Rozwoju Człowieka PAN zapraszają w dniach 10-12 kwietnia 2014 r. na XXI Konferencję Naukową pt. Konteksty Psychosomatyki.

Plakaty i fotografie Leszka Mądzika, Dyrektora Sceny Plastycznej KUL, zainaugurują działalność plenerowej galerii na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego. „Galerii na płocie” wzdłuż Alei Racławickich, zobaczymy ponad 60 prac prof. Leszka Mądzika. Wernisaż wystawy: 5 kwietnia 2014 r. o godz. 12.00, vis-à-vis KUL. W programie przewidziany jest występ Męskiego Zespołu Wokalnego KAIROS, całość poprowadzi Grażyna Lutosławska. Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 5 maja.

W kwietniu 2014 r., tuż przed kanonizacją Jana Pawła II, ukaże się opracowana przez ks. prof. Marka Chmielewskiego z Katedry Teologii Duchowości Katolickiej KUL, niezwykle cenna książka pt. Jak żyć po chrześcijańsku.

Instytut Historii Sztuki KUL we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, zaprasza w ramach przygotowań do uroczystości kanonizacyjnych, na wystawę OPUSZCZONE - RATOWANE greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo - wschodniej Polski, autorstwa dr Moniki Rzepiejewskiej pracownika naukowego ASP - 26 marca - 20 maja 2014 r., atrium Collegium Norwidianum.

Wystawie towarzyszą spotkania o tematyce okołocerkiewnej.

Instytut Filologii Angielskiej KUL zaprasza na comiesięczne konferencje językoznawcze organizowane przez pracowników i doktorantów Instytutu.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl