Katedra Historii Starożytnej i Bizantyńskiej KUL, Instytut Judaistyki UJ oraz Zakład Historii Starożytnej UW zapraszają na XI Sympozjum dotyczące starożytnego Bliskiego Wschodu „Obcy w kulturach starożytnego Bliskiego Wschodu”, które odbędzie się 29-30 września 2016 r. w Dworku Staropolskim KUL.

Inwencja i inspiracja w kulturze wczesnonowożytnejKatedra Literatury Staropolskiej KUL oraz Pracownia Literatury Renesansu i Baroku IBL PAN zapraszają na konferencję Inwencja i inspiracja w kulturze wczesnonowożytnej”  z cyklu "Kolokwia staropolskie", która odbędzie się 27-29 września 2016 r. w Domu Pracy Twórczej KUL, w Kazimierzu Dolnym.

Konferencja V KongresWielkimi krokami zbliża się V Kongres Kultury Chrześcijańskiej, który będzie rozpoczynał obchody jubileuszu 100-lecia KUL. Obu tych ważnych wydarzeń dotyczyła konferencja prasowa z udziałem Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika oraz Rektora KUL ks. prof. dra hab. Antoniego Dębińskiego, która miała miejsce 22 września 2016 r. w Muzeum Uniwersyteckim.

Materiał filmowy

logo wolontariusz na medalKonkurs „Wolontariusz na medal 2016” ma na celu docenienie osób, które bezinteresownie angażują się w pomoc dla innych. Miło nam, że w gronie dziewięciu osób nominowanych w konkursie znalazł się student pedagogiki II stopnia w KUL, Jakub Drozd, który od kilku lat aktywnie działa na rzecz potrzebujących.

plakat II Kongres HispanistówKoło Hiszpańsko-Polskie przy KUL wraz z Kołem Naukowym Doktorantów Wydziału Nauk Humanistycznych KUL zapraszają wszystkich młodych badaczy (studentów, doktorantów) do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Kongresie Młodych Hispanistów, który odbędzie się w dn. 17-19 listopada 2016 r. Kongres jest skierowany do osób zainteresowanych problematyką hispanistyczną i prowadzących badania w zakresie studiów hispanistycznych w szerokim tego słowa znaczeniu. Termin zgłoszeń upływa 21 października 2016 r.

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.