19.12.2016 - 20.12.2016

Opłatek uniwersytecki

opłatek 2016Rektor  KUL wraz z Uczelnianym Samorządem Studentów KUL zaprasza na Opłatek Uniwersytecki, który odbędzie się 20 grudnia 2016 r. o godz. 16.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Wiecej

nigdy nie jesteś sam

Zapraszamy Cię na rozważania adwentowe, które poprowadzi Dziekan Wydziału Teologii ks. prof. Sławomir Nowosad. Posłuchaj, daj sobie szansę, żeby "te ostatnie dni Adwentu, a potem Bożego Narodzenia przeżyć piękniej niż to było rok albo pięć lat temu.."

13.12.2016 - 31.01.2017

Wystawa "Roztoczańska konna"

roztoczańska konnaBiblioteka Instytutu Historii KUL zaprasza na wystawę „Roztoczańska konna”, na której prezentowane będą prace wychowanków pracowni plastycznej MDK2 pod kierunkiem Anny Staniak, inspirowane Roztoczańską Konną Strażą Ochrony Przyrody. Wernisaż wystawy odbędzie się 14 grudnia 2016 r. o godz. 14.00, a prace będzie można oglądać do końca stycznia.

wystawa prof kołoKatedra Kultury Przestrzeni KUL zaprasza na wystawę rysunków dra hab. Sławomira Kolo, prof. KUL oraz posterów promowanych prac dyplomowych z lat 2015-2016. Otwarcie wystawy odbędzie się 14 grudnia 2016 r. o godz. 17.00 w Międzywydziałowej Czytelni Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu.

12.12.2016 - 20.12.2016

Adwentowa akcja charytatywna

gruzja akcja charytatywnaOd kilku już lat społeczność KUL podczas Adwentu włącza się w akcje charytatywne. W tym roku naszą pomocą chcemy objąć Dzienne Centrum dla Dzieci i Młodzieży w gruzińskim mieście Kutaisi.

06.12.2016 - 28.02.2017

Rekrutacja zimowa

indeksRozpoczęła się rekrutacja zimowa. Dostępne są następujące kierunki studiów II stopnia:

Rekrutacja potrwa do 28 lutego 2017 r.

wystawa zaczęło się a KULBiblioteka Uniwersytecka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy Zaczęło się w Lublinie... na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim: „Od Nieocenzurowanej Oficyny Wydawniczej do NOW-ej 1976-1989”, które odbędzie się 20 października 2016 r. o godz. 14.00 w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.) w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL.

100 na 100Obrazy i rysunki Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego czy Jerzego Nowosielskiego, a także cenne rzeźby, porcelanę i rękopisy pochodzące ze zbiorów KUL  można podziwiać w Zamku Królewskim w Warszawie. Wystawa „100 na 100. Sto najcenniejszych dzieł sztuki ze zbiorów KUL na stulecie KUL” została przedłużona i będzie prezentowana do 31 stycznia 2017 r. Wystawa inauguruje oficjalne obchody jubileuszu 100-lecia KUL.

Patronat honorowy nad wystawą objęli: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Piotr Gliński, Arcybiskup Metropolita Warszawski Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Lubelski Jego Ekscelencja Stanisław Budzik.

Fotorelacja z otwarcia wystawy

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.