Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na kolejny wykład otwarty o historii i kulturze Irlandii z cyklu Understanding Ireland.Ósmy wykład w cyklu „Never Quite There. The Staging of Irish Drama in Poland in the 20th Century” wygłosi prof. Barry Keane z Uniwersytetu  Warszawskiego 9 marca 2017 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL zaprasza na panel dyskusyjny „Spór o mesjanizm”, który odbędzie się 9 marca 2017 r. o godz. 18.00 w siedzibie Ośrodka (ul. Norwida 4).

Wydział Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL zaprasza na cykl wykładów z zakresu współczesnej biotechnologii, które w ramach programu ERASMUS w dniach 7-10 marca 2017 r. wygłosi prof. Alevtyna Morenko, Kierownik Katedry Fizjologii Człowieka i Zwierząt Lesya Ukrainka Eastern European National University. Wykłady odbywać się będą w auli Wydziału.

26.02.2017 - 13.03.2017

Wystawa "Margarita Philosophica"

Margarita PhilosophicaInstytut Kulturoznawstwa oraz Biblioteka Uniwersytecka KUL zapraszają na wernisaż wystawy "Margarita Philosophica", który odbędzie się 27 lutego 2016 r. o godz. 13.00 w Atrium Collegium Norwidianum. Wystawa potrwa do 13 marca, a będzie można na niej obejrzeć reprodukcje drzeworytów z jednego z najcenniejszych starodruków znajdujących się w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej KUL, pochodzącego początku XVI wieku dzieła "Margarita Philosophica" Gregora Reisch'a.

powtórki przed maturąPo raz kolejny startują Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą. To doskonała okazja, aby uporządkować i utrwalić wiedzę m.in. z języka polskiego, matematyki czy języków obcych. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować. Powtórki rozpoczynają się w sobotę 11 marca 2017 r.

żłobekDzięki współpracy KUL oraz Żłobka Szczęśliwych Maluchów na przełomie maja i czerwca 2017 r. ruszy kolejna placówka dla dzieci pracowników i studentów KUL. Drugi oddział żłobka powstanie przy ul. Kryształowej 13 w Lublinie, a będzie mogło z niego korzystać 35 dzieci. Rekrutacja do placówki potrwa do 15 marca 2017 r. To kolejny element polityki prorodzinnej sukcesywnie wdrażanej na Uniwersytecie.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl