wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

W  dniach 16-18 marca 2017 r. w KUL odbędzie się etap finałowy XL Olimpiady Języka Francuskiego. Pierwszego dnia uczestnicy wezmą udział w egzaminie pisemnym, natomiast drugiego odbędzie się część ustna olimpiady.

14.03.2017 - 09.04.2017

Wielkopostna akcja charytatywna

wielkopostna zbiórka charytatywnaWielki Post to czas, kiedy społeczność KUL włącza się w dzieła charytatywne. Tym razem chcemy kontynuować rozpoczętą podczas ostatniego Adwentu akcję pomocy dla Dziennego Centrum dla Dzieci i Młodzieży w gruzińskim mieście Kutaisi.

Datki na pomoc dla świetlicy będą zbierane do puszek ustawionych przy portierniach i w Dziale Komunikacji KUL (GG-103). Akcja potrwa do 9 kwietnia 2017 r.

wystawaKatedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na wystawę „Dawniej obcy, dziś sąsiedzi. Polsko-irlandzkie spotkania na przestrzeni wieków”. Wystawa jest dostępna w dniach 14-31 marca 2017 r.  w holu Collegium Norwidianum.

sw_patrykKatedra Filologii Celtyckiej we współpracy z Ambasadą Irlandii oraz Fundacją Kultury Irlandzkiej serdecznie zapraszają na obchody Dnia Św. Patryka (14-18 marca 2017 r.), które są częścią ogólnopolskiego Festiwalu Świętego Patryka odbywającego się pod patronatem Ambasady Irlandii pod hasłem „Baw się jak w Irlandii”.

powtórki przed maturąPo raz kolejny startują Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą. To doskonała okazja, aby uporządkować i utrwalić wiedzę m.in. z języka polskiego, matematyki czy języków obcych. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować. Powtórki rozpoczynają się w sobotę 11 marca 2017 r.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Spotkanie online Męczennicy za Kosciół i Polskę z Cerkwi UnickiejZa dążenie do jedności Kościoła zapłacił własnym życiem. Postać błogosławionego Jozefata Kuncewicza, męczennika jedności, oraz dzieje jego kultu przypomina książka „Unii i Polski ozdoba i chwała. Księża zmartwychwstańcy wobec kultu i kanonizacji św. Jozafata”, której autorami są ks. prof. Andrzej Gieniusz CR (Papieski Uniwersytet Urbaniana) oraz dr hab. Włodzimierz Osadczy prof. KUL. Centrum Ucrainicum KUL, jako współorganizator wydarzenia, zaprasza na spotkanie online Męczennicy za Kościół i Polskę z Cerkwi Unickiej, w ramach którego odbędzie się prezentacja książki z udziałem autorów. Wydarzenie odbędzie się 23 stycznia 2021 o godz. 16, w dzień liturgicznego wspomnienia błogosławionych męczenników unickich, na Facebooku, profile Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni