planowanie karieryKoło Naukowe Studentów Europeistyki "Euro-KUL" oraz Ambasador Karier UE Agnieszka Szeszel zapraszają na konferencję "Planowanie kariery międzynarodowej", która odbędzie się 30 marca 2017 r. w Collegium Iuridicum KUL przy ul. Spokojnej 1 w Lublinie, sala CI-300.

Instytut Socjologii KUL oraz Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego mają zaszczyt zaprosić do udziału w X Spotkanie Ogólnopolskiego Seminarium Metodologicznego (nie tylko) dla Socjologów, które odbędzie się 30 marca 2017 r. o godz. 16.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-208.

29.03.2017 - 30.03.2017

Dzień Hiszpański

dzień hiszpańskiInstytut Filologii Romańskiej, Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych, Koło Hiszpańsko-Polskie KUL oraz Instytut Hiszpańsko-Polski w Lublinie zapraszają 30 marca 2017 r. na Dzień Hiszpański. Wydarzenie odbędzie się w Kolegium Jana Pawła II, sala C-623, początek o godz. 10.20.
W programie przewidziana jest m.in. prezentacja nowego kierunku hispanistyka, który zostanie uruchomiony na KUL w roku akademickim 2017/18

Serdecznie zapraszamy!

misja uniwersytetuInstytut Jana Pawła II KUL w ramach cyklu Konwersatorium Myśli  Karola Wojtyły – Jana Pawła II  „Istota i misja uniwersytetu  we współczesnym świecie” zaprasza na wykład dra hab. Zbigniewa Osińskiego, prof. UMCS (Kierownika Zakładu Informatologii UMCS) „Misja uniwersytetu w realiach społeczeństwa informacyjnego  i gospodarki opartej  na wiedzy”, który odbędzie się 30 marca 2017 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

logo narodowy kongres naukiWe wrześniu 2017 r. w Krakowie odbędzie się Narodowy Kongres Nauki, który zajmie się przeglądem potencjału badawczego Polski i refleksją nad priorytetami i narzędziami polityki w zakresie nauki i szkolnictwa wyższego. W jego trakcie Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedstawi projekt założeń do nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Kongres zostanie poprzedzony cyklem comiesięcznych konferencji programowych w różnych ośrodkach akademickich kraju. Współorganizatorem jednej z nich w dniach 29-30 marca 2017 r. będzie KUL. Jej tematem będzie Doskonałość edukacji akademickiej – jak przeorientować uczelnie na jakość kształcenia?

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

14.03.2017 - 09.04.2017

Wielkopostna akcja charytatywna

wielkopostna zbiórka charytatywnaWielki Post to czas, kiedy społeczność KUL włącza się w dzieła charytatywne. Tym razem chcemy kontynuować rozpoczętą podczas ostatniego Adwentu akcję pomocy dla Dziennego Centrum dla Dzieci i Młodzieży w gruzińskim mieście Kutaisi.

Datki na pomoc dla świetlicy będą zbierane do puszek ustawionych przy portierniach i w Dziale Komunikacji KUL (GG-103). Akcja potrwa do 9 kwietnia 2017 r.

wystawaKatedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na wystawę „Dawniej obcy, dziś sąsiedzi. Polsko-irlandzkie spotkania na przestrzeni wieków”. Wystawa jest dostępna w dniach 14-31 marca 2017 r.  w holu Collegium Norwidianum.

powtórki przed maturąPo raz kolejny startują Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą. To doskonała okazja, aby uporządkować i utrwalić wiedzę m.in. z języka polskiego, matematyki czy języków obcych. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować. Powtórki rozpoczynają się w sobotę 11 marca 2017 r.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.