Hermeneutics and TruthWydział Filozofii KUL zaprasza na konferencję „Hermeneutics and Truth”, która odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. o godz. 14.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Szalom AszPracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL zaprasza na seminarium naukowe „Szalom Asz. Pomiędzy chrześcijaństwem a judaizmem”, które odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-56.

V Polska Konferencja EyetrackingowaInstytut Psychologii KUL, Instytut Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej UW, Uniwersytet SWPS, Neuro Device Group oraz  Scandinavian Workshop on Applied Eye Tracking zapraszają na V Polską Konferencję Eyetrackingową, która odbędzie się 21-23 kwietnia 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL, aula CTW-113.

Wincenty PolMuzeum Lubelskie w Lublinie - Oddział Muzeum Literackie w Lublinie Filia Dworek Wincentego Pola, Instytut Filologii Polskiej i Biblioteka Instytutu Filologii Polskiej KUL oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział Lubelski Pracownia Wincentego Pola zapraszają na IX Ogólnopolską Konferencję Polowską „Wincenty Pol w relacjach rodzinnych, zawodowych, towarzyskich”, która odbędzie się 20-21  kwietnia 2017 r. w Lublinie.

seminarium HermeneuticsWydział Filozofii KUL zaprasza na seminarium prof. Eduardo Echeverria (Detroit)  „Hermeneutics and Truth”, które odbędzie się od 19 do 21 kwietnia 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.