Ruch KibucowyMiędzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości  Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL zapraszają na wykład otwarty dra hab. prof. UP im. KEN Łukasza Sroki „Ruch kibucowy w XIX i XX wieku oraz etapy jego rozwoju”, który odbędzie się 24 kwietnia 2017 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-056.

Nauka w czasach biurokracjiInstytut Jana Pawła II KUL zaprasza na spotkanie z cyklu „Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie” w ramach Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II, podczas którego referat „Nauka w czasach biurokracji” wygłosi prof. dr hab. inż. Roman Z. Morawski (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej).

Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia 2017 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Po spotkaniu przewidziana jest dyskusja. Wstęp wolny.

Q

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.