konferencja prof. TurowskiInstytut Socjologii KUL  oraz Fundacja Rozwoju KUL,  Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego i Lubelski Oddział „Civitas Christiana” zapraszają na konferencję naukową poświęconą prof. Janowi Turowskiemu: „Więzi społeczne – Solidarność – Samorządność. Wokół myśli socjologicznej Jana Turowskiego (1917-2006)  w stulecie urodzin”, która odbędzie się w Kampusie Głównym KUL 25 października 2017 r.

Argumentacja i retoryka klasycznaWydział Filozofii oraz ArgDiaP - ogólnopolska inicjatywa poświęcona argumentacji, dialogowi i perswazji wspierająca badania argumentacji zapraszają na piętnastą konferencję z cyklu ArgDiaP "Argumentacja i retoryka klasyczna. ArgDiaP 2017", która odbędzie się 25-26 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Dni BiblijneInstytut Nauk Biblijnych KUL zaprasza na XIII Międzynarodowe Jesienne Dni Biblijne, które odbędą się 24-26 października 2017 r. na KUL. Temat tegorocznych dni to: „The Dead Sea Scrolls Seventy Years Later. Manuscripts, Traditions, Interpretations, and Their Biblical Context”.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.