Argumentacja i retoryka klasycznaWydział Filozofii oraz ArgDiaP - ogólnopolska inicjatywa poświęcona argumentacji, dialogowi i perswazji wspierająca badania argumentacji zapraszają na piętnastą konferencję z cyklu ArgDiaP "Argumentacja i retoryka klasyczna. ArgDiaP 2017", która odbędzie się 25-26 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Dni BiblijneInstytut Nauk Biblijnych KUL zaprasza na XIII Międzynarodowe Jesienne Dni Biblijne, które odbędą się 24-26 października 2017 r. na KUL. Temat tegorocznych dni to: „The Dead Sea Scrolls Seventy Years Later. Manuscripts, Traditions, Interpretations, and Their Biblical Context”.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.