VIII Konkurs OratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VIII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 15 marca 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

Konkurs jest przeznaczony dla studentów. Zgłoszenia można przesyłać do 11 marca 2018 r. na adres: konkurs.oratorski.kul@gmail.com

Godziny otwarcia Muzeum KUL

przyszlosc_europy "Przyszłość Europy: jak odpowiedzieć na wyzwania?" - to tytuł webinarium w ramach cyklu Seminariów Adenauera, które odbędzie się 15 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Będzie to kolejne wydarzenie poświęcone wyzwaniom stojącym przed Unią Europejską którego współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.

2021_06_15_plakat_wyklad_w_debrach_i_buczynach Koło Naukowe "Krajobraz i Przestrzeń" serdecznie zaprasza na otwarty wykład online zatytułowany "W debrach I buczynach – wojenne losy Księdza Stefana Wyszyńskiego na terenie obecnego Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego", który odbędzie się 15 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Wykład poprowadzi Krzysztof Wojciechowski – pracownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, znawca Działów Grabowieckich oraz autor przewodnika po szlaku śladami Ks. Wyszyńskiego.

Dostęp do wydarzenia.

Program konferencji „Prymasi Polski w służbie Bogu i Ojczyźnie – Deo et Patriae”Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL zapraszają na konferencję naukową „Prymasi Polski w służbie Bogu i Ojczyźnie – Deo et Patriae”, która odbędzie się 15 czerwca 2021 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031. Konferencja rozpocznie się o godz. 9.30, a poprzedzi ją Msza św. w Kościele Akademickim o godz. 8.00, której przewodniczyć będzie Biskup Gliwicki Jan Kopiec.

15.06.2021 - 16.06.2021

Msza św. o dobrą sesję

KOSCIOL-TK-141107-032 Sesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 16 czerwca 2021 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.

2021_konkurs_logiczny_plakat_a3_finalJuż 16 czerwca odbędzie się Etap finałowy IX Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego, w Centrum Transferu Wiedzy na terenie Kampusu Głównego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

09.00-10.00 Recepcja

10.00 Test konkursowy

11.30 Sesja wykładowa

• Marek Lechniak - Czy schizofrenik myśli logicznie?
          • Andrzej Zykubek - Homo sapiens neanderthalensis
          • Piotr Lipski - Co ma logika do przewidywania przyszłości?

13.00 Przerwa obiadowa

14.00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród