Innowacje a wartościKatedra Metodologii Nauk, Polskie Towarzystwo Oceny Technologii II oraz Lubelski Park Naukowo-Technologiczny organizują warsztaty naukowe Innowacje a wartości połączone z dorocznym zjazdem członków Polskiego Towarzystwa Oceny Technologii.

Wydarzenie odbędzie się 15 i 16 marca 2018 r. w Lublinie. Będzie składać się z dwóch części - teoretycznej, która będzie miała miejsce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz praktycznego omówienia case studies start up-ów - na terenie Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego.

Dni_Mozgu_2018_A2Katedra Psychologii Eksperymentalnej KUL oraz Studenckie Koło Neuronauk KUL zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Dni z mózgiem 2018”, która odbędzie się 14-16 marca 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.