27.04.2018 - 29.04.2018

Wydarzenie "Weekend z florystyką"

weekend_z_florystykaInstytut Architektury Krajobrazu KUL, Szkoła Policealna Pracowników Służb Społecznych oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, zapraszają na "Weekend z florystyką" który odbędzie się w dn. 28-29 kwietnia 2018 r. w godz. 10.00 - 16.00. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Projekt, którego celem jest popularyzowanie zagadnień z zakresu florystyki, architektury krajobrazu oraz sztuk wizualnych ma charakter otwarty. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane instalacje artystyczne słuchaczy Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych, kierunku florystyka i studentów Architektury Krajobrazu i Gospodarki Przestrzennej KUL wykonane pod kierunkiem mgr inż. Pawła Adamca.

plakat konferencji ,,Kościół wobec wojny kulturowej. Dialog – apologia – krytyka – działanie”Kwestia LGBT, aborcja, postulaty dekanonizacji św. Jana Pawła II to tylko niektóre przejawy wojny kulturowej, która na naszych oczach toczy się w Polsce. Jak powinien w tej sytuacji zachować się Kościół? Odpowiedzi na to pytanie będą poszukiwać uczestnicy konferencji online ,,Kościół wobec wojny kulturowej. Dialog – apologia – krytyka – działanie”, na którą 25 listopada 2020 zaprasza Sekcja Teologii Fundamentalnej KUL.

Dostęp do konferencji

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.