Pojedynek kryminalistówTrzech autorów poczytnych kryminałów: Mariusz Czubaj, Ryszard Ćwirlej i Marcin Wroński w jednym miejscu i czasie. Zapraszamy na kolejną edycję KUL-owskich spotkań literackich. "Pojedynek kryminalistów" odbędzie się 8 maja 2018 r. o godz. 19.00 w Gmachu Głównym, sala GG-208.

KrąpiecKatedra Metafizyki KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na koncert słowno-muzyczny Cameraty Lubelskiej „Ojciec Mieczysław Albert Krąpiec: Bogu – Ojczyźnie – Uniwersytetowi”, który odbędzie się 8 maja 2018 r. o godz. 20.00 w Kościele Akademickim KUL. W ramach koncertu wysłuchamy m.in. Litanii do Najświętszej Maryi Panny Józefa Seidlera oraz Myśli - fragmentów tekstów Ojca Krąpca w interpretacji Jerzego Zelnika.

Wcześniej, o godz. 19.00, zostanie oprawiona Msza św. w intencji śp. Ojca Mieczysława Alberta Krąpca.

W dniu 8 maja 2018 r. z okazji jubileuszu 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Senacie RP odbędzie się konferencja naukowa poświęcona historii KUL - pierwszego uniwersytetu w Lublinie i zarazem pierwszej uczelni otwartej w wolnej Polsce oraz związanym z nią wybitnym postaciom, które wywarły doniosły wpływ na życie społeczne, polityczne i kulturalne Polski. Konferencję otworzy marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Spotkanie online Męczennicy za Kosciół i Polskę z Cerkwi UnickiejZa dążenie do jedności Kościoła zapłacił własnym życiem. Postać błogosławionego Jozefata Kuncewicza, męczennika jedności, oraz dzieje jego kultu przypomina książka „Unii i Polski ozdoba i chwała. Księża zmartwychwstańcy wobec kultu i kanonizacji św. Jozafata”, której autorami są ks. prof. Andrzej Gieniusz CR (Papieski Uniwersytet Urbaniana) oraz dr hab. Włodzimierz Osadczy prof. KUL. Centrum Ucrainicum KUL, jako współorganizator wydarzenia, zaprasza na spotkanie online Męczennicy za Kościół i Polskę z Cerkwi Unickiej, w ramach którego odbędzie się prezentacja książki z udziałem autorów. Wydarzenie odbędzie się 23 stycznia 2021 o godz. 16, w dzień liturgicznego wspomnienia błogosławionych męczenników unickich, na Facebooku, profile Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni