10.05.2018 - 11.05.2018

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 11 do 13 maja 2018 r. w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim.

W ramach kampanii Dni Otwarte Funduszy Europejskich zapraszamy 11 maja 2018 r. do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Dział Projektów Międzynarodowych i Uniwersyteckie Centrum Rozwijania Kompetencji.

Biotechnologiczne Stowarzyszenie Edukacyjne "BIOMED - LUBLIN", Wydział Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL oraz Koło Studentów Biotechnologii KUL zapraszają na wydarzenie "70-lecie walki z gruźlicą na Lubelszczyźnie z zastosowaniem obowiązkowych szczepień Bacillus calmatte'a guérina", które odbędzie się 11 maja 2018 r. o godz. 10.00, w auli głównej Instytutu Biotechnologii KUL, sala B - 008.  Wydarzeniu towarzyszyć będą wystawy tematyczne oraz pokazy historycznych technik produkcji leków metodami ręcznymi i półautomatycznymi.

Szczegółowy program

Biblioteka Klasyczna Wydziału Filozofii KULW ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zatytułowanego "(Do)wolność czytania" Wydział Filozofii KUL i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na prezentację dwóch tomów, które jako pierwsze ukazały się w serii Biblioteka Klasyczna Wydziału Filozofii KUL:

02.12.2020 - 03.12.2020

Ekologia – nauka czy ideologia?

Program sympozjum Ekologia – nauka czy ideologiaZapraszamy do udziału w sympozjum Ekologia – nauka czy ideologia, które odbędzie się 3 grudnia 2020 r. Sympozjum organizują Katedra Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL, Katedra Historii Filozofii UKSW, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, a także Fundacja „Lubelska Szkoła Filozofii” i Adler Institute z USA. Będzie to już XIX Międzynarodowe Sympozjum z cyklu Przyszłość Cywilizacji Zachodu.

Wszystkie wykłady odbędą się online na platformie internetowej TEAMS.

Link do Sympozjum https://bit.ly/2020_cywilizacja.