Konferencja "Bezpieczeństwo zdrowotne w zglobalizowanym środowisku międzynarodowym "O jednym z najważniejszych wyzwań współczesnego świata: bezpieczeństwie zdrowotnym będą rozmawiać naukowcy 15 maja 2018 r. (wtorek) na UMCS, a 16 maja 2018 r. (środa) w Centrum Transferu Wiedzy KUL podczas ogólnopolskiej konferencji "Bezpieczeństwo zdrowotne w zglobalizowanym środowisku międzynarodowym", organizowanej wspólnie przez pięć uczelni wyższych Lublina. W gronie organizatorów KUL reprezentuje Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, który poprowadzi dwie sesje poświęcone komunikacji i promocji zdrowia w mediach. Warsztaty dziennikarstwa medycznego przygotowała dziennikarka Polskiego Radia Lublin, a zarazem wykładowca IDiKS KUL, dr Małgorzata Żurakowska, laureatka konkursu „Dziennikarz medyczny roku”, członek Stowarzyszenia „Dziennikarze dla zdrowia”.

"Film-między realizmem a fikcją"Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WNS KUL zaprasza do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Przestrzenie komunikacji wizualnej-nowe odsłony zatytułowanej "Film-między realizmem a fikcją". Konferencja odbędzie się 15 maja 2018 r. w godz. 9.30 - 17.30 w Gmachu Głównym KUL (GG-208) i Centrum Transferu Wiedzy (CTW-056).

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl