15.05.2018 - 16.05.2018

Dzień Chiński na KUL

Plakat_na_Dzien_Chinski_2018Koło Naukowe Studentów Sinologii zaprasza na Dzień Chiński na KUL, który odbędzie się 16 maja 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 216 o godz. 10.00.

W programie wydarzenia przewidziano: ciekawe prelekcje, taniec smoka, pokaz Taichi, gry i konkursy.

Wydział Matematyki i Architektury Krajobrazu KUL zaprasza na wykład, który wygłosi prof. Ilya Sinitsky (Gordon College of Education, Haifa)  zatytułowany „Change and Invariance as a Tool in Elementary and Advanced Mathematics”. Wydarzenie odbędzie się 16 maja 2018 r. o godz. 13.20 w budynku WMiAK (ul. Konstantynów 1H), sala WMP - 118.

ba_wprowadzenie_afisz_a3_16Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium" zaprasza na promocję publikacji "Wprowadzenie do Biblii Aramejskiej", autorstwa ks. prof. Mirosława Wróbla. Wydarzenie odbędzie się 16 maja 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 408 o godz. 17.00.

W spotkaniu udział wezmą: ks. abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski, ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor KUL, Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski, ks. dr Paweł Rytel - Andrianik, Rzecznik prasowy KEP, dr hab. Małgorzata Nowak - Barcińska, dyrektor IFP KUL oraz ks. prof. Mirosław Wróbel, dyrektor i redaktor projektu Biblia Aramejska.

bloodUczelniany Samorząd Studentów KUL, Centrum Krwiodawstwa, Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na akcję zbierania krwi "100 litrów na 100- lecie KUL", która odbędzie się 16 maja 2018 r. w godz. 8.00-14.00 w Atrium Collegium Norvidianum.

Teoria i praktyka muzyki kościelnejInstytut Muzykologii KUL zaprasza na międzynarodową konferencję naukową Teoria i praktyka muzyki kościelnej. Tradycja i współczesność”, która odbędzie się 16-17 maja 2018 r.

Konferencja "Bezpieczeństwo zdrowotne w zglobalizowanym środowisku międzynarodowym "O jednym z najważniejszych wyzwań współczesnego świata: bezpieczeństwie zdrowotnym będą rozmawiać naukowcy 15 maja 2018 r. (wtorek) na UMCS, a 16 maja 2018 r. (środa) w Centrum Transferu Wiedzy KUL podczas ogólnopolskiej konferencji "Bezpieczeństwo zdrowotne w zglobalizowanym środowisku międzynarodowym", organizowanej wspólnie przez pięć uczelni wyższych Lublina. W gronie organizatorów KUL reprezentuje Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, który poprowadzi dwie sesje poświęcone komunikacji i promocji zdrowia w mediach. Warsztaty dziennikarstwa medycznego przygotowała dziennikarka Polskiego Radia Lublin, a zarazem wykładowca IDiKS KUL, dr Małgorzata Żurakowska, laureatka konkursu „Dziennikarz medyczny roku”, członek Stowarzyszenia „Dziennikarze dla zdrowia”.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów pt. Applied Ontology. An Introduction  odbędzie się w dniach 14-18 maja 2018 r., a poprowadzi ją Professor Barry Smith (Department of Philosophy - University at Buffalo, USA).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

11.05.2018 - 07.06.2018

Akcja "Selfie dla życia"

selfie_dla_zycia"Selfie dla Życia" to akcja w ramach której za każde zrobione selfie umieszczone w mediach społecznościowych z hasztagiem #Dziękujężeżyję, zostanie przekazana  złotówka na rzecz funduszu "Dobrze że Żyjesz!".  Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane potrzebującym dzieciom.

Akcja poprzedza zaplanowany na 10 czerwca 2018 r. Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 mszą św. w Kościele Akademickim KUL. Po eucharystii nastąpi przemarsz na Plac Zamkowy połączony z piknikiem rodzinnym.

Akcja "Selfie dla Życia" ma wymiar ogólnoświatowy, każdy może wziąć w niej udział. Finałem akcji będzie stworzenie wirtualnego serca z nadesłanych zdjęć.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Wystawa – Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeumMuzeum KUL zaprasza na wystawę "Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeum", na której prezentowane będą nowożytne rzeźby ołtarzowe oraz malarstwo religijne i rodzajowe. Wystawa będzie czynna 27 lipca – 31 sierpnia 2020.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl