seminarium_o_narzeczenstwie1Sekcja Socjologii Rodziny PTS, Oddział Lubelski PTS oraz Instytut Socjologii KUL zapraszają na seminarium naukowe, na którym dr hab. Iwona Przybył (UAM) wygłosi referat pt. "Reguły zawiązywania i przebiegu narzeczeństwa: dyktat czy wybór?" będący przyczynkiem do dyskusji. Seminarium odbędzie się 17 maja 2018r.  o godz. 9.30, w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-204.

Teoria i praktyka muzyki kościelnejInstytut Muzykologii KUL zaprasza na międzynarodową konferencję naukową Teoria i praktyka muzyki kościelnej. Tradycja i współczesność”, która odbędzie się 16-17 maja 2018 r.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl