Serdecznie zapraszamy uczniów klas maturalnych i nauczycieli do udziału w Lubelskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2018, który odbędzie się 26-27 września br. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Katedra Teorii i Filozofii Prawa na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną „Państwo – społeczeństwo – kultura: formalne i nieformalne źródła prawa” w ramach XXIII Zjazdu Katedr Teorii i Filozofii Prawa, która dobędzie się w dniach 23 - 26 września 2018 r. Część wydarzenia będzie miała miejsce w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Program

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.