10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

konferencja Internet jako przestrzeń relacji społecznychEdukacja online, przemoc czy teorie spiskowe w internecie to tylko niektóre tematy, jakie podejmują uczestnicy ogólnopolskiej konferencji studencko-doktoranckiej  „Internet jako przestrzeń relacji społecznych - szanse, ograniczenia, perspektywy", która odbywa się 19-20 stycznia 2021.

Zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku

Spotkanie online Męczennicy za Kosciół i Polskę z Cerkwi UnickiejZa dążenie do jedności Kościoła zapłacił własnym życiem. Postać błogosławionego Jozefata Kuncewicza, męczennika jedności, oraz dzieje jego kultu przypomina książka „Unii i Polski ozdoba i chwała. Księża zmartwychwstańcy wobec kultu i kanonizacji św. Jozafata”, której autorami są ks. prof. Andrzej Gieniusz CR (Papieski Uniwersytet Urbaniana) oraz dr hab. Włodzimierz Osadczy prof. KUL. Centrum Ucrainicum KUL, jako współorganizator wydarzenia, zaprasza na spotkanie online Męczennicy za Kościół i Polskę z Cerkwi Unickiej, w ramach którego odbędzie się prezentacja książki z udziałem autorów. Wydarzenie odbędzie się 23 stycznia 2021 o godz. 16, w dzień liturgicznego wspomnienia błogosławionych męczenników unickich, na Facebooku, profile Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie.

19.01.2021 - 20.01.2021

Msza św. o dobrą sesję

Msza św. o dobrą sesjęSesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 20 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni