Tegoroczne Sympozjum Arystotelesowskie pod hasłem Główne pojęcia filozofii Arystotelesa odbędzie się w dniach 12-14 października 2018 r. w Kazimierzu Dolnym (Dom Pracy Twórczej KUL Rajchertówka). W sympozjum wezmą udział głównie studenci i doktoranci Wydziału Filozofii KUL oraz goście z innych ośrodków naukowych. W programie m.in. znajdą się refleksje zarówno nad Arystotelesowską metafizyką, jak i logiką, antropologią czy polityką.

Przestrzeń do spotkania ludzi biznesu, nauki i kultury z Polski i USA, wymiana doświadczeń i omówienie możliwości podjęcia wspólnego działania to główny cel Kongresu Polsko-Amerykańskiego „100 lat wspólnego dziedzictwa”, który odbędzie się w Lublinie w dniach 11-12 października 2018 r. Kongres wpisuje się w jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i nawiązania w roku 1919 stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a USA. Jest współorganizowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Lubelski Urząd Wojewódzki.

Wykłady kard. MuelleraNa zaproszenie Wydziału Teologii na KUL gości kard. Gerhard Ludwig Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012–2017. W dniach 8-19 października 2018 roku kardynał wygłosi cykl wykładów "Wartości chrześcijańskie a wyzwania współczesności". Wykłady będą prowadzone w języku niemieckim, hiszpańskim, włoskim i angielskim.

05.12.2020 - 08.12.2020

Nowy temin rekolekcji adwentowych

Nastąpiła zmiana terminu rekolekcji adwentowych. Odbęda się one od 6 do 8 grudnia. Nauki będzie głosił o. Paweł Szpyrka SJ.

Nauki w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek  i wtorek na roratach o 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

Przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.

Koncert „Orędownik miłosierdzia" w 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II i 102. powstania KULDobiega końca rok 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. W rocznicę powstania uniwersytetu, 8 grudnia 2020, społeczność akademicka KUL chce przywołać postać swojego wielkiego profesora i patrona. O godz. 18.00 w Kościele Akademickim KUL z koncertem „Orędownik miłosierdzia. 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II” wystąpi Chór KUL pod dyrekcją dr. hab. Grzegorza Pecki.