Wydział Filozofii i Kognitywistyka zapraszają na międzynarodową konferencję „Cultural and environmental factors in socio-cognitive development", która odbędzie się  22-23 listopada 2018 r.

Rozwój poznania społecznego stał się jednym z głównych tematów we współczesnych badaniach z zakresu psychologii poznawczej i powiązanych dyscyplin. Najnowsze eksperymenty wyjawiły, że czynniki środowiskowe – takie jak ilość rodzeństwa, język, który otacza dziecko, oraz otaczająca je kultura – mają wpływ na to, jak dzieci radzą sobie z różnymi testami zdolności poznania społecznego. Ta wrażliwość na czynniki środowiskowe jest interpretowana na szereg różnych sposobów. Konferencja ma na celu umożliwić dyskusję na temat tego, jakie znaczenie ma kultura, środowisko, oraz doświadczenie na nasze rozumienie umysłów oraz inne zdolności wchodzące w zakres poznania społecznego.