Konferencja Naukowa Młodych Teologów„Iuvenes Quaerentes" to ogólnopolska Konferencja Naukowa Młodych Teologów, która jest inicjatywą Koła Naukowego Teologów KUL umożliwiającą początkującym naukowcom-teologom: studentom i doktorantom prezentację wyników swoich badań i wymianę oświadczeń. Najbliższa konferencja odbędzie się 26-27 listopada 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031. W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest „Polskość a katolickość: Ojczyzna w perspektywie wiary".

Program

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę zorganizowaną z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: „Świadkowie tamtych chwil, polskie relacje prasowe z lat 1914-1918 ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Kalendarium drogi do Niepodległej”. Otwarcie wystawy odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 13.00 w holu przed Czytelnią Ogólną, ul. Chopina 27 (IV piętro).

Wykład towarzyszący pt. „Lublin, Niepodległość Polska. Cud roku osiemnastego”, wygłosi dr hab. Tomasz Panfil, adiunkt w Katedrze Nauk Pomocniczych Historii KUL, p.o. Naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Lublinie. Wystawa będzie czynna do 30 listopada 2018 r.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

14.10.2018 - 03.12.2018

XIX Akcja „Polacy-Rodakom”

Polacy-rodakomSpołeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 15 października do 3 grudnia 2018 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 17 października 2021.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.