„Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka.Katedra Dydaktyki i Edukacji Szkolnej zaprasza na międzynarodową konferencję naukową Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe, która odbędzie się 11-12 grudnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114. Konferencję patronatem objęła Przewodnicząca  Zespołu Edukacji Elementarnej przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN prof. dr hab. Józefa Bałachowicz.

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.