Spektakl ZazdrośniceTeatr ITP zaprasza na spektakl „Zazdrośnice”. Przedstawienie będzie można obejrzeć  12 i 14  kwietnia 2019 r. o godz. 19.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02. Spektakl jest na książce Erica-Emmanuela Schmitta.

Szczegóły dotyczące rezerwacji wejściówek na stronie teatru.

Irina SyzonenkoBiblioteka Uniwersytecka KUL (ul. Chopina 27) zaprasza na wystawę prac Iriny Syzonenko pt. „To, co nas łączy”. Artystka tworzy różnymi metodami graficznymi, maluje akwarelą, grafitem, piórem, komponuje collage, łączy techniki plastyczne. Nie boi się intensywnych barw, doskonale odnajduje się w grze kontrastów. Obok przedstawień figuratywnych, posługuje się językiem abstrakcji geometrycznej, a niekiedy sięga do tradycji surrealizmu. Na wystawie zaprezentowane zostaną 22 prace, w tym grafiki i fotografie. Wernisaż odbędzie się 5 kwietnia 2019 roku o godz. 15.00. Wystawa będzie czynna do 17 kwietnia.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

Harmony RyczekCentrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Muzeum KUL zapraszają na wystawę prac znanego fotografa oraz absolwenta KUL Marcina Ryczka. Wystawę „Harmony” w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia będzie można oglądać do 5 maja 2020 r., a jej otwarcie zaplanowano 21 lutego 2020 r. o godz. 17.00.

Prace Marcina Ryczka to seria minimalistycznych, operujących symbolami fotografii. Ich przewodnia myśl to minimum formy, maksimum treści. Tytułowa Harmonia nawiązuje do formy, treści i procesu tworzenia prezentowanych fotografii. Temat jest wielowymiarowy, odnosi się do wolności, duchowości, relacji człowiek-natura.

W dniach 20-23 kwietnia 2020 r. na Wydziale Filozofii KUL  odbędzie się LXII Tydzień Filozoficzny. Impreza ta – jedna z największych i najstarszych w Polsce – corocznie podejmuje aktualne pytania filozofii.

Tydzień Filozoficzny jest wydarzeniem, które nie tylko pozwala zapoznać się z wynikami badań czołowych przedstawicieli wielu polskich ośrodków akademickich, ale również daje okazję do zaprezentowania osiągnięć środowiska lubelskiego. Taka idea przyświecała mu u jego początków, które sięgają roku 1958. Tym razem asumpt do dyskusji ma dać temat: BÓG – ŚWIAT - UMYSŁ.