12 maja 2019 r. Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, z towarzyszeniem orkiestry instrumentów dętych filharmoników lubelskich, pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki wystąpi w Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Zespół zaśpiewa podczas Mszy św. wykonując Missa brevis in d Wolfganga Amadeusza Mozarta, a po jej zakończeniu utwór Johna Ruttera "Gloria". Występy artystów towarzyszyć będą uroczystości wprowadzenia relikwii patronki sanktuarium św. Marii Magdaleny, sprowadzonych do biłgorajskiej parafii z Mediolanu.

misa_en_espaaol_1 Parafia bł. biskupa Władysława Gorala w Lublinie, Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych kUL, Koło Hiszpańsko - Polskie przy KUL zapraszają na msze św. w języku hiszpańskim dla wspólnoty hiszpańskojęzycznej Lublina i Lubelszczyzny. Pierwsza msza odbędzie się w niedzielę 12 maja 2019 r., godz. 19.15 w kaplicy parafii bł. bpa Władysława Gorala (ul. Popiełuszki 28B).

07.05.2019 - 15.05.2019

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

tydzien_bibliotek_a Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8–15 maja 2019 r.). W programie m.in. prezentacja multimedialna na temat bibliotecznych skarbów, kiermasz taniej książki, zwiedzanie biblioteki, w  tym również miejsc na co dzień niedostępnych dla czytelników, wykład na temat historii biblioteki oraz loteria, w której wygrana zapewnia umorzenie kary za przetrzymanie bibliotecznych książek w wysokości od 60 do 100%.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni