12 maja 2019 r. Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, z towarzyszeniem orkiestry instrumentów dętych filharmoników lubelskich, pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki wystąpi w Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Zespół zaśpiewa podczas Mszy św. wykonując Missa brevis in d Wolfganga Amadeusza Mozarta, a po jej zakończeniu utwór Johna Ruttera "Gloria". Występy artystów towarzyszyć będą uroczystości wprowadzenia relikwii patronki sanktuarium św. Marii Magdaleny, sprowadzonych do biłgorajskiej parafii z Mediolanu.

07.05.2019 - 15.05.2019

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

tydzien_bibliotek_a Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8–15 maja 2019 r.). W programie m.in. prezentacja multimedialna na temat bibliotecznych skarbów, kiermasz taniej książki, zwiedzanie biblioteki, w  tym również miejsc na co dzień niedostępnych dla czytelników, wykład na temat historii biblioteki oraz loteria, w której wygrana zapewnia umorzenie kary za przetrzymanie bibliotecznych książek w wysokości od 60 do 100%.