13.05.2019 - 15.05.2019

Dni Humanistyki Cyfrowej

Dni Humanistyki CyfrowejInstytut Filologii Polskiej KUL zaprasza na Dni Humanistyki Cyfrowej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-15 maja 2019 r. Uroczyste otwarcie Dni, połączone z rozstrzygnięciem konkursu fotograficznego „Twój kulturalny Lublin”, odbędzie się 14 maja o godz. 12.00 w atrium Collegium Norwidianum. Następnie o 13.30 w sali 208 w Gmachu Głównym przewidziana jest prezentacja studenckich projektów filmowych i cyfrowych. Natomiast w środę 15 maja o godz. 12.00, w auli im. kardynała Stefana Wyszyńskiego, rozpocznie się konferencja pt. „Kultura w mieście. Kultura w internecie”.

12.05.2019 - 16.05.2019

XXIX Tydzień Ekonomiczny

Studenckie Koło Naukowe Ekonomii KUL oraz Koło Rachunkowości i Podatków KUL zapraszają na XXIX Tydzień Ekonomiczny który odbędzie się w dniach 13 -16 maja 2019 r. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi "Strategia marki osobistej, czyli jak zabrać się za personal branding". Wydarzenie rozpocznie się 13 maja o godz. 9.15 Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -104.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva). Wykłady odbędą się w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 220 w godz. 9.00 -12.00.

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

07.05.2019 - 15.05.2019

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

tydzien_bibliotek_a Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8–15 maja 2019 r.). W programie m.in. prezentacja multimedialna na temat bibliotecznych skarbów, kiermasz taniej książki, zwiedzanie biblioteki, w  tym również miejsc na co dzień niedostępnych dla czytelników, wykład na temat historii biblioteki oraz loteria, w której wygrana zapewnia umorzenie kary za przetrzymanie bibliotecznych książek w wysokości od 60 do 100%.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

II Obchody  Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie,Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na II Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie, które odbędą się od 27 stycznia do 1 lutego 2020 r.

zmartwychwstancy-1 Centrum Ucrainicum KUL, Kuria Generalna Zmartwychwstańców w Rzymie, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie oraz Fundacja Kisiela  zapraszają na międzynarodową konferencję naukową "Praca dla chrześcijańskiego Wschodu. Księża Zmartwychwstańcy wobec obrządku greckokatolickiego". Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia 2020 r. o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-925

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.