Katedra Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej zaprasza na wykład pt. Opera as Liberal Education, który 16 maja (czwartek) 2019 r. wygłosi Prof. Stafaan Cuypers (KU Leuven).

Wykład rozpocznie się o godz. 17.00 w sali GG42.

etnomuzykologia_plakat_2019 Katedra Etnomuzykologii i Hymnologii Instytutu Muzykologii KUL zaprasza na międzynarodową etnomuzykologiczną konferencję naukową zatytułowaną "Tradycje ludowe w kulturze muzycznej: zachowanie dziedzictwa – inspiracje – przeobrażenia", która odbędzie się 16 maja 2019 r. o godz. 9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 1031. Wydarzenie poprzedzą warsztaty tradycyjnej muzyki indonezyjskiej oraz koncert kameralny (15 maja, sala C -1031).

Wydział Historyczno – Filologiczny Towarzystwa Naukowego KUL zaprasza na wykład, który wygłosi dr Tomasz Stolarczyk na temat: „Dominikański konwent w Łęczycy 1275/1279-1799 - zarys dziejów”. Wydarzenie odbędzie się 15 maja 2019 r. o godz. 17.00 w sali GG-20 (czytelnia Biblioteki Instytutu Historii).

14.05.2019 - 15.05.2019

VIII Studenckie Dni Komunikacji

spotkania komunikacji Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL zaprasza na na VIII Studenckie Spotkania Komunikacji, których tematem przewodnim jest marketing internetowy. Wydarzenie odbędzie się 15 maja 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy o godz. 13.00, sala CTW - 113.

plakat Katolicki Uniwersytet Lubelski, Centrum Kultury w Lublinie oraz magazyn Kultura Enter zapraszają na polską premierę filmu „Patrz na mnie” oraz międzynarodową debatę poświęconą osobom niepełnosprawnym. Wydarzenie odbędzie się 15 maja 2019 r.  w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) , o  godz. 17.00 w sali widowiskowej.  W debacie udział wezmą m.in. minister polityki społecznej Belgii Wivina Demeester oraz prof. Bogusław Marek.

Polskie napisy do filmu przygotowali studenci filologii niderlandzkiej KUL pod kierunkiem Pani dr Muriel Waterlot. Pomoc w tłumaczeniach w czasie dyskusji panelowej zapewnią studenci filologii angielskiej pod opieką Pani mgr Joanny Mirek.

60579433_1112646582256933_482138640508518400_n Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Instytut Europy Środkowej w Lublinie oraz Miasto Lublin zapraszają na wykład Jego Ekscelencji Ambasadora Królestwa Belgii w Polsce Pana Luca Jacobsa pt. „100 lat stosunków dyplomatycznych Polski i Belgii: historia i przyszłe wyzwania”. Wydarzenie odbędzie się  15 maja 2019 r. o godz. 15.00 w Instytucie Europy Środkowej w Lublinie (ul Niecała 5).

Wykład poprzedzi wprowadzenie Dyrektora Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych dr. hab. Andrzeja Podrazy, prof. KUL.

12.05.2019 - 16.05.2019

XXIX Tydzień Ekonomiczny

Studenckie Koło Naukowe Ekonomii KUL oraz Koło Rachunkowości i Podatków KUL zapraszają na XXIX Tydzień Ekonomiczny który odbędzie się w dniach 13 -16 maja 2019 r. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi "Strategia marki osobistej, czyli jak zabrać się za personal branding". Wydarzenie rozpocznie się 13 maja o godz. 9.15 Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -104.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva). Wykłady odbędą się w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 220 w godz. 9.00 -12.00.

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

„The History of Philosophy as Told from the Future” Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „The History of Philosophy as Told from the Future” w dniach 11-15 maja 2020 r. poprowadzi prof. Steve Fuller (University of Warwick).

wykłady „New World Order and New Atheism”Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „New World Order and New Atheism” w dniach 18-22 maja 2020 r. poprowadzi prof. Curtis Hancock (Rockhurst Jesuit University, Kansas City, Missouri).

2020_kul_wojtyla_memorial_lectures_plakat_reimersWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Veritas splendor and Philosophy w dniach 1-5 czerwca 2020 r. poprowadzi prof. Adrian Reimeres (Notre Dame University).

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.