Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Ośrodek Badań nad Twórczością C. Norwida KUL oraz Fundacja Norwidowska  zapraszają na konferencję z cyklu "Colloquia Norwidiana XVI" pt. Vade-mecum. Wydarzenie  odbędzie się w dniach 22-25 maja 2019 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym, o godz. 9.00.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

plakat_dysputy_2019 Katedra Metafizyki KUL i Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na „Dysputy metafizyczne wokół myśli Mieczysława Alberta Krąpca”, które odbędą się 23 maja 2019 r. w Gmachu Głównym KUL, sala GG-38. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00. Dysputa dotyczy istnienia: źródeł problematyki istnienia w filozofii, roli istnienia w bycie, poznania istnienia, terminu „istnienie”, sądu o istnieniu.

Rektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. Alvinowi Plantindze, która odbędzie się w czwartek 23 maja 2019 r., o godz. 11.00 w Sali Senatu KUL (Gmach Główny, s. 208). W imieniu Laureata wyróżnienie odbierze córka.

plakat_bezpieczenstwo_2019-1 Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Komisja Prawnicza PAN Oddział w Lublinie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową zatytułowaną  "Bezpieczeństwo prawne dziecka w państwach demokratycznych w procesie integracji europejskiej: Polska, Słowacja, Ukraina, Niemcy", która odbędzie się w dn. 24-25 maja 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 1031. Początek wydarzenia o godz. 9.00.

19_raghallaigh  Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii Understanding Ireland. Dziewiętnasty wykład w cyklu, zatytułowany "Poems of the pre-dispossessed: an introduction to Irish bardic poetry" wygłosi dr Eoghan Ó Raghallaigh z Maynooth University 24 maja 2019 r. o godz. 12.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

warsztaty filozoficzne Katedra Metafizyki KUL i Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na warsztaty filozoficzne z okazji IX Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego „Wielcy Polacy XX w.”, którego tegoroczne hasło brzmi "Nauczyciele heroizmu: św. Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński, Mieczysław A. Krąpiec OP (w trosce o narodową i chrześcijańską tożsamość młodzieży)” organizowanego przez Fundację Deo et Patriae im. prof. M. A. Krąpca. Warsztaty odbędą się 24 maja 2019 r. w godz. 11.00 - 13.00 w Gmachu Głównym.

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Religion, Science, and Ethics: Catholic Perspectives” odbędzie się 27-31 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Brendan Sweetman (Department of Philosophy, Rockhurst University. Kansas City, Missouri, President Gabriel Marcel Society).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.