„Kodeks Prawa Kanonicznego w badaniach młodych naukowców”Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL, Komisja Prawnicza Oddział PAN w Lublinie, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Stowarzyszenie Kanonistów Polskich oraz Wydział Nauk Prawnych Towarzystwa Naukowego KUL zapraszają na  VIII Ogólnopolską Konferencję Naukową „Kodeks Prawa Kanonicznego w badaniach młodych naukowców”, która rozpocznie się  1 czerwca 2019 r. o godz. w 8.45 w Centrum Transferu Wiedzy.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski bp. Artura Mizińskiego.

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

ekslibris-_plakat Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na wystawę "Exlibris i mała forma graficzna", która prezentuje prace pana Czesława Wosia, grafika specjalizującego się w tworzeniu ekslibrisów w technice akwaforty. Wystawa przedstawia realizacje artysty z różnych okresów jego twórczości, głównie o tematyce religijnej. Obok dzieł samego autora na wystawie można obejrzeć również prace studentów KUL. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki w holu przed Czytelnią Ogólną  od 5 czerwca do 14 sierpnia 2019 r.

Szkoła Letnia Języka i Kultury PolskiejW tym roku już po raz czterdziesty szósty na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywają się zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Od 1 lipca do końca sierpnia ponad 170 uczestników z 40 krajów będzie zgłębiać tajniki języka polskiego i poznawać kulturę naszego kraju.

Pielgrzymka Akademicka3 sierpnia 2019r., pod hasłem „W mocy Ducha Świętego", wyruszy na szlak Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tradycyjnie na pątniczy szlak wyruszy również namiotowa Grupa Akademicka „9”, w której pielgrzymują studenci, absolwenci, wykładowcy, pracownicy z wszystkich lubelskich uczelni i sympatycy.

Zapisy do 25 lipca u duszpasterzy akademickich KUL, w następnych dniach przed Archikatedrą Lubelską w godz. 10.00-17.00.

Więcej informacji na stronie Duszpasterstwa Akademickiego

Obóz Duszpasterstwa Akademickiego 2018Duszpasterstwo Akademickie KUL organizuje obóz studencki w miejscowości Małe Ciche w Tatrach w terminie 1-11 września 2019 r. Termin zgłoszeń upływa 15 sierpnia 2018 r.

03.09.2019 - 08.09.2019

III Letnia Szkoła Kognitywistki

2019_letnia-szkola-kognitywistyki_plakat Zapraszamy na III Letnią Szkołę Kognitywistyki odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 4-7 września 2019 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Umysł w kulturze".