Zjazd Historyków PolskichW dniach 18-22 września w Lublinie odbędzie się jubileuszowy XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich, którego współorganizatorem jest KUL. Zapraszamy do Lublina wszystkich, dla których historia jest ważna, których ona interesuje, pasjonuje i bawi. Szczególnie wykładowców akademickich, doktorantów, nauczycieli historii, studentów i uczniów z całej Polski. Zjazd będzie okazją do zmierzenia się z pytaniami o kondycję i znaczenie historii jako dziedziny wiedzy. Jakie miejsce zajmuje polska akademicka historiografia w nauce europejskiej i światowej? Jak badać wielkie zmiany w historii? Jakie jest miejsce historii w rzeczywistości wirtualnej? - to tylko niektóre z proponowanych zagadnień. Nie zabraknie również interesujących wydarzeń towarzyszących, w ramach Festiwalu Historii bez Liku, a wśród nich rekonstrukcje historyczne, turniej historycznych gier komputerowych, branżowe targi książek i festiwal filmowy.

Program główny

Program towarzyszący

Wydarzenia na KUL

konferencja pieniądz Instytut Ekonomii i Finansów wraz z Narodowym Bankiem Polskim  zapraszają na  konferencję naukową zatytułowaną "Pieniądz - przeszłość, teraźniejszość, przyszłość", która odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113. Początek wydarzenia o godz. 9.15.

kul_plakat_2019_KONSERWATORIUM_12_XII Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks.  dra hab. Stanisława Suwińskiego oraz ks. dr Sławomira Tykarskiego (Laboratorium św. Jana Pawła II UMK) zatytułowany „(Nie)Aktualność wezwania Jana Pawła II do świętości małżeńskiej wobec współczesnego indywidualizmu". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 12 grudnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

antyk_grudziea19 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem prof. dr. hab. Piotra Kochanka (KUL) pt. „Pharus" w pismach późnoantycznych i wczesnośredniowiecznych łacińskich autorów chrześcijańskich. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 12 grudnia 2019 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym,  sala GG-243.

11.12.2019 - 12.12.2019

Dzień Peruwiański na KUL

kul_plakat_2019_dzien_peruwianski_pl_en2-1 Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL, Konsul Honorowy Peru w Lublinie oraz Liceum Śródziemnomorskie w Lublinie zapraszają na "Dzień Peruwiański", który odbędzie się 12 grudnia 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00.

Instytut Jana Pawła II KUL zaprasza na konferencję naukową zatytułowaną "Tożsamość i transcendencja osoby", która odbędzie się 13 grudnia 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.