Realizacja Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnychMinisterstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zapraszają na III Konferencję „Realizacja Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych”, która odbędzie się 10 października 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-408.

Jest to kolejna edycja wydarzenia służącego analizie stanu realizacji Konwencji w Polsce pod kątem wprowadzanych rozwiązań legislacyjnych i działań w zakresie polityki społecznej prowadzonych przez administrację państwową.

W celu potwierdzenia udziału prosimy o przesłanie wypełnionego formularza na adres e-mail: sekretariat.bon@mrpips.gov.pl do dnia 7 października 2019 r.

09.10.2019 - 10.10.2019

Flesz Akademicki

flesz_01 W czwartek 10 października 2019 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany pierwszy w tym roku akademickim odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

2019_plakat_fengkui_juWydział Filozofii zaprasza we czwartek, 10 października 2019 r., na interesujący wykład Prof. Fengkui Ju (School of Philosophy Beijing Normal University, Beijing, China) pt. Semantics and Logic for Imperatives. Wykład rozpocznie się o godz. 16.00 w sali GG - 208.

Abstract

Nowe Tendencje w ZarządzaniuKatedra Zarządzania Przedsiębiorstwem, Katedra Zrządzania Pracownikami w Organizacji oraz Stowarzyszenie Społeczny Instytut Zarządzania zapraszają na konferencję z cyklu Nowe Tendencje w Zarządzaniu. Podczas tegorocznej edycji konferencji podjęty zostanie problem etyki i zaangażowania społecznego przedsiębiorstw. Konferencja odbędzie się 10-11 października 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618.

wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

Odzyskany blask9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 30  stycznia 2020.

tmojch_2020_kul1 Tradycyjnie już Sekcja Ekumeniczna Instytutu Nauk Teologicznych KUL włącza się w archidiecezjalne obchody Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku będzie trwał od 18 do 25 stycznia. Codziennie o godz. 12.30 w Kościele Akademickim będzie sprawowana Eucharystia w tej intencji, podczas której przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich będą dzielić się swoim świadectwem wiary.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Dziejów Apostolskich: Życzliwymi bądźmy (Dz 28,2).

Przy drzwiach zamknięrychTeatr Enigmatic KUL zaprasza na adaptację sceniczną dramatu Jeana Paula Sartre'a „Przy drzwiach zamkniętych". Przedstawienie w nowej obsadzie będzie można zobaczyć 22, 24 i 26 stycznia 2020 r. o godz. 20.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02. Wstęp bezpłatny, możliwa wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem teatrenigmatic@gmail.com

kul_plakat_2020_sesja_o_chrzcie_ekumenicznie Sekcja Ekumenizmu Instytutu Nauk Teologicznych KUL zaprasza na sesję naukową w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zatytułowaną "O chrzcie ekumenicznie", która odbędzie się 22 stycznia 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C -1031 o godz. 10.00.

II Obchody  Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie,Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na II Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie, które odbędą się od 27 stycznia do 1 lutego 2020 r.