miraclessmall Sekcja Nauk Biblijnych Instytutu Nauk Teologicznych KUL zaprasza na Międzynarodowe Jesienne Sympozjum Biblijne, które odbędzie się w dn. 23- 24 października 2019 r. Tegoroczne rozważania zostały zatytułowane "Signs, Wonders and Mighty Works. God’s Activity in the History of Salvation”  (Znaki, cuda i przejawy mocy. Działania Boga w historii zbawienia). Wydarzenie odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113.

kul_plakat_2019_KONFA_MIEDZY Instytut Pedagogiki KUL zaprasza na Międzynarodową Konferencję Naukową „Między uniwersalnością a oryginalnością w polskiej myśli pedagogicznej”, która odbędzie się 22-23 października 2019 r. pod patronatem Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN.

Konferencja zostanie poświęcona analizie tradycji, miejsca, kondycji, specyfiki i profilu polskiej myśli pedagogicznej. Zamierzeniem organizatorów jest próba zarysowania, na kanwie 100-lecia powstania naukowych struktur pedagogiki w Rzeczypospolitej, głównych orientacji badawczych w uprawianiu pedagogiki w Polsce.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.