plakat_130kossak Instytut Filologii Polskiej KUL oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana" Oddział Okręgowy w Lublinie zapraszają na konferencję z okazji 130-lecia urodzin Zofii Kossak zatytułowaną „Zofia Kossak, pisarka z Ziemi Lubelskiej", która odbędzie się 20 listopada 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

Czwórka idzie na studiaRadiowa Czwórka w ramach cyklu „Czwórka idzie na studia” odwiedza miasta uniwersyteckie w całej Polsce.  Jednym z pierwszych miejsc, które odwiedzi jest KUL. Już 20 listopada 2019 r. o godz. 16.00  studio plenerowe „Czwórki” zagości w Budynku Biotechnologii na Poczekajce. W programie wiele atrakcji: będzie można podejrzeć radio „od kuchni”, posłuchać muzyki, a nawet potańczyć. Oprócz tego prezentacja organizacji studenckich, pokazy makijażu, warsztaty kulinarne, recyklingowe, plastyczno-techniczne czy spotkanie z trenerem personalnym.

kul_plakat_2019_konserwatorium_20_xi Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks. prof. dra hab. Józefa Stali (Prorektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie) oraz dr hab. Elżbiety Osewskiej (PWSZ w Tarnowie) zatytułowany „Jan Paweł II - promotor prawdy o małżeństwie i rodzinie". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 20 listopada 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

18.11.2019 - 20.11.2019

XXII Targi Wydawców Katolickich

targi_lublin Już po raz dwudziesty drugi w Lublinie odbędą się Targi Wydawców Katolickich. Gospodarzem wydarzenia, które odbędzie się 19-21 listopada 2019 r., będzie KUL. Podczas Targów swoje najnowsze wydawnictwa zaprezentuje 38 oficyn z całej Polski. Wstęp na Targi jest bezpłatny, a będą one dostępne dla zwiedzających na parterze Kolegium Jana Pawła II w godz. 10.00-18.00.

05.11.2019 - 04.12.2019

XX Akcja "Polacy-Rodakom"

kul_plakat_2019_POLACY-RODAKOM1 Społeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 6 listopada do 4 grudnia 2019 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie i Białorusi.

17.10.2019 - 29.11.2019

Wystawa fotografii Marcina Ryczka

Wystawa fotografii Marcina RyczkaW piątek 29 listopada 2019 r. o godzinie 17.30 w Muzeum KUL odbędzie się finisaż wystawy fotografii Marcina Ryczka – „Harmony”. Uroczyste zakończenie pokazu zdjęć to okazja do spotkania z samym fotografem, który opowie o swojej pasji i udzieli odpowiedzi na pytania publiczności.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

tmojch_2020_kul1 Tradycyjnie już Sekcja Ekumeniczna Instytutu Nauk Teologicznych KUL włącza się w archidiecezjalne obchody Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku będzie trwał od 18 do 25 stycznia. Codziennie o godz. 12.30 w Kościele Akademickim będzie sprawowana Eucharystia w tej intencji, podczas której przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich będą dzielić się swoim świadectwem wiary.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Dziejów Apostolskich: Życzliwymi bądźmy (Dz 28,2).

Przy drzwiach zamknięrychTeatr Enigmatic KUL zaprasza na adaptację sceniczną dramatu Jeana Paula Sartre'a „Przy drzwiach zamkniętych". Przedstawienie w nowej obsadzie będzie można zobaczyć 22, 24 i 26 stycznia 2020 r. o godz. 20.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02. Wstęp bezpłatny, możliwa wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem teatrenigmatic@gmail.com

II Obchody  Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie,Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na II Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie, które odbędą się od 27 stycznia do 1 lutego 2020 r.

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.