kul_plakat_2019_marian_rusecki_konfa1 Katedra Religiologii i Misjologii, Sekcja Teologii Fundamentalnej KUL oraz Polska Akademia Nauk Oddział w Lublinie  zapraszają na konferencję z cyklu Marian Rusecki Memorial Lectures zatytułowaną "Od Maximum illud do Evangelii gaudium i Synodu Kościoła w Amazonii. Nauki teologiczne, humanistyczne i społeczne w służbie misji", która odbędzie się w dn. 27-28 listopada 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 1031. Początek wydarzenia o godz. 9.00.

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

seminarium_Kloczowski1 Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych KUL oraz Dyrektor Ośrodka Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL serdecznie zapraszają na Pierwsze Seminarium im. Jerzego Kłoczowskiego pt. Człowiek w czasie i przestrzeni. Prof. Jerzy Kłoczowski człowiek i naukowiec - w 3 rocznicę śmierci Profesora.
Seminarium odbędzie się 2 grudnia 2020 r. o godz. 11.00 na platformie MS Teams. Link do spotkania .

02.12.2020 - 03.12.2020

Ekologia – nauka czy ideologia?

Program sympozjum Ekologia – nauka czy ideologiaZapraszamy do udziału w sympozjum Ekologia – nauka czy ideologia, które odbędzie się 3 grudnia 2020 r. Sympozjum organizują Katedra Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL, Katedra Historii Filozofii UKSW, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, a także Fundacja „Lubelska Szkoła Filozofii” i Adler Institute z USA. Będzie to już XIX Międzynarodowe Sympozjum z cyklu Przyszłość Cywilizacji Zachodu.

Wszystkie wykłady odbędą się online na platformie internetowej TEAMS.

Link do Sympozjum https://bit.ly/2020_cywilizacja.