Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KULoraz Klub Inteligencji Katolickiej zapraszają na wykład Antonio Jiménez Andrade „Wenezuela - sytuacja polityczna i społeczna”, który odbędzie się 4 grudnia 2019 r. o godz. 17.00 w Klubie Inteligencji Katolickiej przy ul. Rayskiego 3.

kul_plakat_2019_pro_publico1  4 grudnia 2019 r. kolejnym gościem KUL w ramach cyklu "Pro publico bono - Kultura człowieka i społeczeństwa" będzie Paweł Mucha - zastępcy Szefa  Kancelarii Prezydenta RP., który wygłosi wykład "Prawo i polityka". Wydarzenie rozpocznie się  o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114.

30.11.2019 - 04.12.2019

Rekolekcje adwentowe

rekolekcje-adwentowe-2019-724x1024 "Zobaczyć aby uwierzyć" - to hasło rekolekcji adwentowych, które odbywać się będą 1-4 grudnia 2019 r. w Kościele Akademickim KUL. Tegoroczne rozważania głosi o. Witold Kawecki, redemptorysta. Nauki będą głoszone w niedzielę na wszystkich Mszach św., natomiast w dni powszednie o godz. 6.30, 12.30 i 19.00.

05.11.2019 - 04.12.2019

XX Akcja "Polacy-Rodakom"

kul_plakat_2019_POLACY-RODAKOM1 Społeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 6 listopada do 4 grudnia 2019 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie i Białorusi.

„The History of Philosophy as Told from the Future” Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „The History of Philosophy as Told from the Future” w dniach 11-15 maja 2020 r. poprowadzi prof. Steve Fuller (University of Warwick).

wykłady „New World Order and New Atheism”Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „New World Order and New Atheism” w dniach 18-22 maja 2020 r. poprowadzi prof. Curtis Hancock (Rockhurst Jesuit University, Kansas City, Missouri).

2020_kul_wojtyla_memorial_lectures_plakat_reimersWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Veritas splendor and Philosophy w dniach 1-5 czerwca 2020 r. poprowadzi prof. Adrian Reimeres (Notre Dame University).

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.