Plakat_Druk_1 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę "Merry Christmas" prezentującą kolekcję pocztówek i książek w języku angielskim z końca XIX i początku XX wieku dotyczącą Świąt Bożego Narodzenia. Kolekcja jest własnością Henryka Wójcika, absolwenta Historii Sztuki KUL obecnie mieszkającego w Toronto w Kanadzie. Otwarcie wystawy nastąpi  18 grudnia 2019 r. o godzinie 12.00 (IV piętro BU KUL). Wystawa będzie czynna do 2 lutego 2020 roku.

1_baner_muzeum_prelekcja 18 grudnia 2019 r.  o godzinie 14:00 w Muzeum KUL odbędzie się prelekcja nt. odrestaurowanych barokowych rzeźb ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL. Wykład wygłosi dyrektor Muzeum – dr Krzysztof Przylicki. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią rzeźb i przebiegiem ich konserwacji.

l._cichy Koło PTTK nr 1 przy KUL, Katedra Historii XIX wieku oraz Studenci Turystyki Kulturowej zapraszają na spotkanie "Nie tylko Mount Everest" z wybitnym polskim himalaistą Leszkiem Cichym, które odbędzie się 18 grudnia 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.  Wydarzenie połączone jest z prezentacją książki Leszka Cichego i Marka Kamińskiego pt. "Trzy bieguny". Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

Wystawa rysunków prof. Kolo

Wydział Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu zaprasza na wystawę rysunków dr. hab. Sławomira Kolo, prof. KUL oraz posterów prac dyplomowych z lat 2010-2019, która będzie prezentowana w Bibliotece Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu przy ul. Konstantynów 1H. Otwarcie wystawy odbędzie się w środę 11 grudnia 2019 r. o godz. 15.00.

„The History of Philosophy as Told from the Future” Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „The History of Philosophy as Told from the Future” w dniach 11-15 maja 2020 r. poprowadzi prof. Steve Fuller (University of Warwick).

wykłady „New World Order and New Atheism”Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „New World Order and New Atheism” w dniach 18-22 maja 2020 r. poprowadzi prof. Curtis Hancock (Rockhurst Jesuit University, Kansas City, Missouri).

2020_kul_wojtyla_memorial_lectures_plakat_reimersWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Veritas splendor and Philosophy w dniach 1-5 czerwca 2020 r. poprowadzi prof. Adrian Reimeres (Notre Dame University).

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.