21.09.2020 - 24.09.2020

Lubelskie Wirtualne Dni Nauki

Wykłady, koncerty oraz prezentacja bogatej oferty edukacyjnej to tylko część propozycji KUL przygotowanych na Lubelskie Wirtualne Dni Nauki, wspólne przedsięwzięcie lubelskich uczelni i Urzędu Miasta. Wydarzenie, zaplanowane na 22-24 września 2020 r., zastąpi Lubelski Festiwal Nauki, który w tym roku nie odbędzie się ze względów epidemiologicznych. „KUL przygotował szereg wykładów, koncertów w formie online, zarówno w języku polskim, jak i angielskim” podkreśla prorektor ds. kształcenia dr hab. Ewa Trzaskowska, prof. KUL.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.