30.09.2020 - 02.10.2020

Rozpoczęcie zajęć dydaktycznych

Rozpoczęcie zajęć dydaktycznychRok akademicki 2020/21 tradycyjnie rozpocznie się w czwartek 1 października Mszą Świętą w Kościele Akademickim o godz. 9.00. Będzie ona również transmitowana online. Następnie rozpoczną się zajęcia dydaktyczne według planów zajęć dla poszczególnych kierunków i lat studiów. Dla studentów pierwszych lat część pierwszych zajęć zostanie przeznaczona na spotkania, podczas których otrzymają pakiety informacyjne, złożą ślubowanie i otrzymają legitymacje studenckie.

Zapraszamy do zapoznania się z planami zajęć, które są dostępne online. Uwaga, oznaczenia przy numerach sal odsyłają do konkretnych budynków uniwersyteckich: C – Kolegium Jana Pawła II (wieżowiec), CTW – Centrum Transferu Wiedzy (budynek naprzeciwko kościoła akademickiego), CN – Kolegium Norwidianum (budynek przylegający do wieżowca od strony Al. Racławickich, GG - gmach główny (najstarszy budynek KUL z pomnikiem na dziedzińcu), CI – Kolegium Iuridicum (budynek przy ul. Spokojnej 1), HS – hala sportowa (przy ul. Konstantynów 1) oraz WMP, CH, B – budynki Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu (ul. Konstantynów 1).

W związku z sytuacją epidemiczną obowiązkowe szkolenia dla studentów I roku odbędą się on-line w formie prezentacji i testów zaliczających. Szkolenia będą dostępne dla studentów tak, by mogli je zrealizować w dowolnym momencie, do końca października.

Obraz MB Częstochowskiej1 października 2020 r. Prorektor KUL ks. prof. Mirosław Sitarz prowadził będzie rozważania podczas apelu jasnogórskiego.

Wszystkich zapraszamy do łączności w modlitwie.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Spotkanie online Męczennicy za Kosciół i Polskę z Cerkwi UnickiejZa dążenie do jedności Kościoła zapłacił własnym życiem. Postać błogosławionego Jozefata Kuncewicza, męczennika jedności, oraz dzieje jego kultu przypomina książka „Unii i Polski ozdoba i chwała. Księża zmartwychwstańcy wobec kultu i kanonizacji św. Jozafata”, której autorami są ks. prof. Andrzej Gieniusz CR (Papieski Uniwersytet Urbaniana) oraz dr hab. Włodzimierz Osadczy prof. KUL. Centrum Ucrainicum KUL, jako współorganizator wydarzenia, zaprasza na spotkanie online Męczennicy za Kościół i Polskę z Cerkwi Unickiej, w ramach którego odbędzie się prezentacja książki z udziałem autorów. Wydarzenie odbędzie się 23 stycznia 2021 o godz. 16, w dzień liturgicznego wspomnienia błogosławionych męczenników unickich, na Facebooku, profile Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie.

wspólczesny widok KoloseumKUL jest jednym z kilku polskich uniwersytetów, które prowadzą studia z filologii klasycznej. Nic więc dziwnego, że pracownicy uniwersytetu od wielu lat są zaangażowani w organizację Olimpiady Języka Łacińskiego, która w tym roku odbywa się już po raz trzydziesty dziewiąty. 21-22 stycznia 2021 r. odbędzie się II etap Olimpiady. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa będzie przebiegał zdalnie. Weźmie w nim udział 6 uczniów z liceów ogólnokształcących woj. lubelskiego.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni