Msza na inaugurację roku akademickiego abp. BudzikW środę 7 października 2020 r. o godz. 10.00 w Archikatedrze Lubelskiej JE abp  Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski, Wielki Kanclerz KUL, odprawi Mszę świętą inaugurującą rok akademicki 2020/2021, podczas której będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla całej wspólnoty uniwersyteckiej Lublina.

Serdecznie zapraszamy społeczność akademicką do udziału.

KUL_plakat_2020_web 7 października 2020 r. odbędzie się webinarium zatytułowane „Partnerstwo Wschodnie w dobie pandemii Covid-19. Czy Unia Europejska będzie dalej zainteresowana projektem?”, którego współorganizatorem jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL. Wydarzenie towarzyszy odbywającemu się w Lublinie  Kongresowi Współpracy Transgranicznej.

Webinarium poprowadzi dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL z Katedry Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa. Początek o godz. 16.00.

03.10.2020 - 25.10.2020

Festiwal organowy Ewangelicka 1

Festiwal organowy Ewangelicka 1Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest współorganizatorem tegorocznej edycji Festiwalu Ewangelicka 1, która nosi tytuł Rozmowy z Muzyką, a będzie się odbywać w ramach programu „Ekumeniczny Lublin 2020. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie". Festiwal tradycyjnie odbędzie się w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Lublinie. Każdy z czterech koncertów to zarazem zamknięta w sensie estetycznym i koncepcyjnym całość, jak i część większej struktury, tworzą je bowiem wspólny przekaz kompletnych wypowiedzi artystycznych pojedynczych wykonawców (każdy koncert znaczy tyle, co rozdział książki, choć może też funkcjonować odrębnie). Każde spotkanie muzyczne będzie poprzedzone słowem mówionym, w którym artyści podzielą się z publicznością swoimi przemyśleniami na temat doboru repertuaru i sposobów jego realizacji i prezentacji. Siłą koncertu będzie więc improwizowana rozmowa brzmiąca dźwiękami instrumentu i objaśniana słowem. Do udziału w przedsięwzięciu udało się pozyskać organistów: ks. Attilę Honti wraz z chórem Pueri Cantores Lublinenses (4 pażdziernika 2020), Jadwigę Kowalską (11.pażdziernika 2020), Stanisława Maryjewskiego (18 października 2020) oraz Marcina Simelę (25 października 2020).

plakat_wystawa Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL oraz Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w Nasutowie zapraszają na wystawę będącą ostatnim punktem wymiany młodzieży Polsko-Litewskiej przebywającej w Nasutowie pod Lublinem. Projekt ,,Let's Picture our History" ma na celu promowanie roli św. Jana Pawła II w odzyskaniu wolności i niepodległości przez Polskę i Litwę.

Wystawa prac komiksowych uczestników projektu będzie dostępna w dniach 2-9 października 2020 r., w holu Kolegium Jana Pawła II (od strony ul. Łopacińskiego). Otwarcie wystawy odbędzie się w najbliższy czwartek, 2 października o godz. 13.00, którego dokona dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL - koordynator projektu.

02.12.2020 - 03.12.2020

Ekologia – nauka czy ideologia?

Program sympozjum Ekologia – nauka czy ideologiaZapraszamy do udziału w sympozjum Ekologia – nauka czy ideologia, które odbędzie się 3 grudnia 2020 r. Sympozjum organizują Katedra Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL, Katedra Historii Filozofii UKSW, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, a także Fundacja „Lubelska Szkoła Filozofii” i Adler Institute z USA. Będzie to już XIX Międzynarodowe Sympozjum z cyklu Przyszłość Cywilizacji Zachodu.

Wszystkie wykłady odbędą się online na platformie internetowej TEAMS.

Link do Sympozjum https://bit.ly/2020_cywilizacja.

05.12.2020 - 08.12.2020

Nowy temin rekolekcji adwentowych

Nastąpiła zmiana terminu rekolekcji adwentowych. Odbęda się one od 6 do 8 grudnia. Nauki będzie głosił o. Paweł Szpyrka SJ.

Nauki w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek  i wtorek na roratach o 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

Przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.

Koncert „Orędownik miłosierdzia" w 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II i 102. powstania KULDobiega końca rok 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. W rocznicę powstania uniwersytetu, 8 grudnia 2020, społeczność akademicka KUL chce przywołać postać swojego wielkiego profesora i patrona. O godz. 18.00 w Kościele Akademickim KUL z koncertem „Orędownik miłosierdzia. 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II” wystąpi Chór KUL pod dyrekcją dr. hab. Grzegorza Pecki.