Msza na inaugurację roku akademickiego abp. BudzikW środę 7 października 2020 r. o godz. 10.00 w Archikatedrze Lubelskiej JE abp  Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski, Wielki Kanclerz KUL, odprawi Mszę świętą inaugurującą rok akademicki 2020/2021, podczas której będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla całej wspólnoty uniwersyteckiej Lublina.

Serdecznie zapraszamy społeczność akademicką do udziału.

KUL_plakat_2020_web 7 października 2020 r. odbędzie się webinarium zatytułowane „Partnerstwo Wschodnie w dobie pandemii Covid-19. Czy Unia Europejska będzie dalej zainteresowana projektem?”, którego współorganizatorem jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL. Wydarzenie towarzyszy odbywającemu się w Lublinie  Kongresowi Współpracy Transgranicznej.

Webinarium poprowadzi dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL z Katedry Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa. Początek o godz. 16.00.

03.10.2020 - 25.10.2020

Festiwal organowy Ewangelicka 1

Festiwal organowy Ewangelicka 1Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest współorganizatorem tegorocznej edycji Festiwalu Ewangelicka 1, która nosi tytuł Rozmowy z Muzyką, a będzie się odbywać w ramach programu „Ekumeniczny Lublin 2020. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie". Festiwal tradycyjnie odbędzie się w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Lublinie. Każdy z czterech koncertów to zarazem zamknięta w sensie estetycznym i koncepcyjnym całość, jak i część większej struktury, tworzą je bowiem wspólny przekaz kompletnych wypowiedzi artystycznych pojedynczych wykonawców (każdy koncert znaczy tyle, co rozdział książki, choć może też funkcjonować odrębnie). Każde spotkanie muzyczne będzie poprzedzone słowem mówionym, w którym artyści podzielą się z publicznością swoimi przemyśleniami na temat doboru repertuaru i sposobów jego realizacji i prezentacji. Siłą koncertu będzie więc improwizowana rozmowa brzmiąca dźwiękami instrumentu i objaśniana słowem. Do udziału w przedsięwzięciu udało się pozyskać organistów: ks. Attilę Honti wraz z chórem Pueri Cantores Lublinenses (4 pażdziernika 2020), Jadwigę Kowalską (11.pażdziernika 2020), Stanisława Maryjewskiego (18 października 2020) oraz Marcina Simelę (25 października 2020).

plakat_wystawa Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL oraz Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w Nasutowie zapraszają na wystawę będącą ostatnim punktem wymiany młodzieży Polsko-Litewskiej przebywającej w Nasutowie pod Lublinem. Projekt ,,Let's Picture our History" ma na celu promowanie roli św. Jana Pawła II w odzyskaniu wolności i niepodległości przez Polskę i Litwę.

Wystawa prac komiksowych uczestników projektu będzie dostępna w dniach 2-9 października 2020 r., w holu Kolegium Jana Pawła II (od strony ul. Łopacińskiego). Otwarcie wystawy odbędzie się w najbliższy czwartek, 2 października o godz. 13.00, którego dokona dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL - koordynator projektu.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 1 października 2021.

219428345_4378587835532291_7611735420892555248_n Biuro Karier KUL w ramach Letniej Akademii Kompetencji zaprasza na webinar "Praktycznie o talentach - dlaczego warto budować swoje życie zawodowe w oparciu o mocne strony i naturalny potencjał", który odbędzie się 28 lipca 2021 roku o godz. 11.00. Spotkanie poprowadzi Agata Węgier-Ciornei, Coach Mocnych stron i talentów Gallupa, Trener biznesu, Life&Business Coach EMCC, Riess Profile Master, Konsultant.

Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zgłosić chęć udziału w webinarze.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.