KUL_program_WELCOME_TO_KUL_A4_2 Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną  "Wzmacnianie kompetencji w relacjach międzynarodowych na uniwersytecie w dobie pandemii COVID 19". Konferencja stanowi podsumowanie projektu WELCOME TO KUL. Celem projektu było wsparcie szkoleniowe kadry naukowo-dydaktycznej i administracyjnej KUL w zakresie obsługi cudzoziemców-studentów zagranicznych poprzez organizację szkoleń z kompetencji kulturowych i komunikacyjno-językowych w procesie przyjmowania i kierowania sprawami cudzoziemców w środowisku akademickim. Ponadto cudzoziemcy - studenci KUL mogli korzystać z kursów języka polskiego. Konferencja odbędzie się 13 października 2020 roku w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -113. Początek wydarzenia o godz. 10.00.

img_7889 "Media-Kościół-Dialog" to tytuł debaty, która odbędzie się w ramach cyklu Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie 2 grudnia 2020 o godz. 18.00. W debacie wezmą udział rzecznicy prasowi Kościołów- ks. dr Leszek Gęsiak SJ (Kościół Rzymskokatolicki), Agnieszka Godfrejów-Tarnogóska (Kościół Ewangelicko-Agusburski), dk.  dr Łukasz Leonkiewicz (Kościół Prawosławny) oraz ks. dr hab. Krzysztof Marcyński SAC (UKSW). Spotkanie poprowadzi ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, prof. KUL. Debata będzie transmitowana online na stronie: http://ekumenizmlublin.pl.