ku_jerozolimie 4 listopada 2020 roku odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie. Tym razem gościem spotkania zatytułowanego „Zagłada – Dialog – Pojednanie” będzie  redaktor Bogdan Białek.

Wydarzenie poprzedzi emisja filmu "Planty 7/9”, następnie odbędzie się rozmowa z jego bohaterem, którą poprowadzi prof. Sławomir Jacek Żurek (KUL). Spotkanie obędzie się w formie online o godz. 18.00. Szczegóły spotkania i dostęp do wydarzenia na stronie: ekumenizmlublin.pl

plakat_2021_26VIRektor KUL zaprasza wszystkich Pracowników, Studentów, Absolwentów, Emerytowanych Pracowników oraz Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na XI Ogólnouniwersytecką Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, która odbędzie się 26 czerwca br. Koszt pielgrzymki 50 zł.

Zapisy i wpłaty w Kancelarii Ogólnej KUL, pok. GG-104 w godz. 8.00-15.00, tel. 81/44 54 104.

Program pielgrzymki:

• 5.30–  wyjazd  autokaru z KUL (sprzed frontonu Gmachu Głównego)
  • 11.00 – Adoracja w kaplicy Wieczystej Adoracji
  • 12.00 –  Msza święta  z aktem zawierzenia KUL Miłosierdziu Bożemu - Bazylika Bożego Miłosierdzia
  • 13.30 – obiad – Dom Duszpasterski  przy Sanktuarium
  • 15.00 – Koronka  do Miłosierdzia Bożego – Bazylika Bożego Miłosierdzia
  • 15.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego –kaplica dolna św. s. Faustyny
  • 16.30 – przejazd do Centrum Jana Pawła II
  • 18.00 – wyjazd z Krakowa

16.06.2021 - 02.07.2021

Letnia sesja egzaminacyjna

egzaminOd 17 czerwca do 1 lipca 2021 r. trwać będzie letnia sesja egzaminacyjna.

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!

International Academic WeeksInstytut Nauk Socjologicznych KUL zaprasza do udziału w „International Academic Weeks". W programie znaleźć można wiele ciekawych wydarzeń popularyzujących efekty międzynarodowej współpracy naukowej Instytutu - konferencje, spotkania, wykłady, seminaria. Wydarzenie będzie odbywać się w dwóch częściach, w dniach: 21-25 czerwca oraz 20-24 września 2021 roku.

Program

Konferencja „Cyfrowa przyszłość społeczeństw i gospodarek Europy Środkowej i Wschodniej”„Cyfrowa przyszłość społeczeństw i gospodarek Europy Środkowej i Wschodniej” to temat XX Międzynarodowej Konferencji Naukowej online, której jednym z organizatorem jest Instytut Nauk Socjologicznych KUL. Wydarzenie odbędzie się w dniach 21-23 czerwca 2021 roku.

Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na Lubelskie Seminarium Otwarte im. ks. Andrzeja Maryniarczyka SDB. Gościem seminarium będzie prof. Marek Rembierz, który wygłosi referat pt. Stefan Swieżawski: realizm metafizyczny jako pedagogia nadziei.

Seminarium rozpocznie się online w poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Link do spotkania bit.ly/filozofia_otwarte_seminarium_4.

Dodatkowe informacje www.filozofia.kul.pl.