15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów korzystając z transmisji wideo.

29.06.2021 - 30.06.2021

Biblia w dialogu ekumenicznym

Biblia w dialogu ekumenicznymWe środę, 30 czerwca 2021 roku odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Ekumeniczny Lublin 2021. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie". Rozpocznie się o godz. 18.00 nabożeństwem ekumenicznym w Kościele Polskokatolickim przy ul. Kunickiego 9, a o godz. 19.00 zaplanowana jest debata ekumeniczna „Biblia w dialogu ekumenicznym”, w której udział wezmą ks. prof. Marek Uglorz (ChAT) i prof. Krzysztof Mielcarek (KUL). Prowadzenie - ks. dr Andrzej Gontarek. Debata będzie transmitowana online na stronie www.ekumenizmlublin.pl.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.