26 czerwca 2014 r., w ramach obchodów Święta Patronalnego KUL, odbędzie się uroczystość wręczenia księgi pamiątkowej Universitati serviens ks. prof. dr. hab. Stanisławowi Wilkowi, długoletniemu rektorowi KUL.

W dniach 26-27 czerwca 2014 r. na KUL odbędzie się letnie posiedzenie władz Polsko-Niemieckiej Fundacji na Rzecz Nauki (Deutsch-Polnische Wissenschaftsstiftung). Celem spotkania jest prezentacja wybranych polsko-niemieckich projektów badawczych oraz dyskusja na temat współpracy naukowej między Niemcami a Polską oraz naszymi wschodnimi sąsiadami - Ukrainą, Rosją, Białorusią. Będzie to okazja do przedstawienia istniejących sieci współpracy, prezentacji projektów bilateralnych, a także do omówienia ewentualnych problemów w przeprowadzaniu wspólnych badań.

22.06.2014 - 26.06.2014

„Kolokwia staropolskie”

kul_plakat_2014_kochanowskiKatedra Literatury Staropolskiej KUL, Pracownia Literatury Renesansu i Baroku IBL organizują w dniach 23-26 czerwca 2014 r. konferencję z cyklu „Kolokwia staropolskie” nt. Wiązanie sobótkowe. W czterysta trzydziestą rocznicę śmierci Jana Kochanowskiego - Dom Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym.

Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL 7 czerwca 2014 r. otwiera wystawę malarstwa lubelskiego artysty Andrzeja Widelskiego - ul. Rynek 8, godz. 18.00.

Dział Obsługi Badań i Rozwoju Uniwersytet - Sekcja Funduszy Strukturalnych zaprasza do udziału w bezpłatnych, specjalistycznych kursach językowych (j. francuski, j. włoski, j. hiszpański, j. rosyjski), które są realizowane w ramach projektu „PWP - Kształcenie zawodowe na neofilologiach KUL na potrzeby rynku pracy”.

Moj_Lublin_2Gdyby Lublin był potrawą to jaką by był? A gdyby był zrobiony z tkaniny, to jak by wyglądał? A gdyby w każdej dzielnicy poszukać echa innego kraju, to jakie to byłyby kraje? Warto czasem pomyśleć inaczej o mieście, w którym się mieszka i opisać je w niestandardowy sposób. Podjęli się tego studenci II roku gospodarki przestrzennej KUL. Poruszyli wyobraźnię i spróbowali opisać swój Lublin, taki jaki znają, szukając własnych środków wyrazu. W ten sposób powstało 60 prac, które można obejrzeć w siedzibie Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL - ul. Konstantynów 1 H, piętro IV, tzw. "nowe skrzydło". Otwarcie wystawy odbędzie się 21 maja 2014 r., godz. 17.30. Wystawa będzie dostępna do końca semestru.

Ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Pan Bogdan Kaczmar, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie zapraszają na wystawę zbiorów sztuki KUL - Ex Thesauro Universitatis - w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

W dniach 23 kwietnia - 25 lipca 2014 r. Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę pt. Nie lękajcie się świętości" Jan Paweł II święty pośród nas... - ul. Chopina 27, IV piętro.

Scenariusz wystawy:
1. Narodziny dla nieba (śmierć Jana Pawła II, 2.IV.2005)
2. Pożegnanie z ziemskim domem (pogrzeb)
3. Papież wysłuchanych modlitw (cuda)
4. Błogosławiony, który przyszedł w imię Pańskie (beatyfikacja)
5. Modląc się z bł. Janem Pawłem II... (kult)
6. Blask świętości (kanonizacja)

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

webinarium 29 maja 2020 r.  odbędzie się międzynarodowe webinarium współorganizowane przez Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL zatytułowane „European Union in a transition period. Debate on the future of secure Europe".  Głównym celem wydarzenia będzie identyfikacja ogólnoeuropejskiego dyskursu na temat roli i miejsca Unii Europejskiej w świecie w okresie poszukiwania nowego paradygmatu jej polityki zewnętrznej. Seminarium rozpocznie się o godzinie 12.00 i będzie transmitowane online.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Trzy możliwości zgłoszenia swojego udziału na wybrany punkt programu i

lub czas adoracji (na każde 30 min możliwość zapisania dla 23 osob w/g

obecnych norm dla Kościoła DA co może to ulec zmianie)

1. On-line : REJESTRACJA

Uwaga : aby wpisać się na kilka punktów programu należy wypełnić odzielne zgłoszenia)

2. Telefonicznie codziennie od poniedziałku 25 maja do piatku 29 maja w godz. Od 12.00 do 20.00 na 798 771 717.

3. Osobiście, przed każdą mszą wieczorną przed Kościołem u oo. Jezuitów.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.